fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete sa schladiť? Toto sú slovenské kúpaliská, ktoré by ste mali navštíviť

Neviete, ktoré kúpalisko navštíviť? Či už máte rodinku s deťmi alebo ste študentom, týmto článkom zistíte, ktoré je pre vás najvhodnejšie.

Máte tip? napíšte nám mailom

1. Termálne kúpalisko Podhájska

Kúpalisko sa nachádza na juhu Slovenska a návštevníci si v ňom môžu oddýchnuť ako v zime, tak aj v letnom období. Počas leta je návštevníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novootvorené Wellness centrum Aquamarin. Zaujímavosťou je, že kúpalisko využíva geotermálnu vodu, ktorá je zložením takmer identická s vodami Mŕtveho mora. Pomáha na rôzne druhy chorôb. Kúpalisko tiež poskytuje rôzne liečby a masáže.

kúpalisko
Zdroj: facebook.com

2. Tatralandia

Dalo by sa povedať, že Tatralandia je Slovenský Disneyland. Je to ideálne miesto na letnú aj zimnú dovolenku pre malých aj veľkých. Môže sa popýšiť tým, že má 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou, 28 tobogánov, šmýkačiek a atrakcií. Výhodou Tatralandie je, že má rôzne akcie a programy. Do Tatralandie, ktorá sídli v Liptovskom Mikuláši, sa môžete vydať aj za dažďa. Blázniť vo vode sa tam totiž dá pod priehľadnou strechou, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.

kúpalisko
Zdroj: facebook.com

3. AquaCity Poprad

Tento komplex kúpalísk je svetom zábavy, relaxu a oddychu. Súčasťou aquaparku je 13 vonkajších a vnútorných bazénov s termálnou vodou, tobogány a viac ako 350 vodných atrakcií. Kúpalisko poskytuje aj rôzne skrášľujúce procedúry ako vyhladzovanie vrások, vyšetrovanie znamienok či zväčšovanie pier kyselinou hyalurónovou. Môžete si tiež dopriať napríklad čokoládovú masáž, podstúpiť kryoterapiu alebo si zacvičiť v posilňovni.

kúpalisko
Zdroj: facebook.com

4. Resort Levočská dolina

Novovybudovaný areál sa nachádza v prírode Levočských vrchov, len sedem kilometrov od historického centra mesta Levoča. Rezort nazývajú aj biokúpalisko, keďže vodu v bazénoch filtrujú len rastliny a riasy, žiadne chemické látky. Okrem kúpania si môžu návštevníci aj zaloviť ryby alebo grilovať. Areál tvoria tri nádrže, dva bufety, prezliekárne, sociálne zariadenia, pieskovisko pre deti aj trampolína.

Prečítajte si tiež:
Tieto hollywoodské hviezdy možno vidieť aj vo filmoch pre dospelých
kúpalisko
Zdroj: facebook.com

5. Bešeňová

Najlepšie miesto na celoročný relax je Bešeňová. Horúce pramene geotermálnych vôd vyvierajú z hĺbky 1 987 metrov s teplotou 60,5 stupňov Celzia. Voda priaznivo pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo a pozitívne účinky má aj na psychiku človeka. Pomáha pri liečbe urologických problémov a rôzne masáže pomáhajú aj uvoľniť od stresu a každodenného napätia. Oddýchnuť si môžete v bublinkovom kúpeli, masážnymi tryskami alebo padajúcou vodou.

aquapark
Zdroj: facebook.com

6. Thermalpark Dunajská Streda

Tento termálny park je jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších rekreačných stredísk južného Slovenska. V areáli sa nachádza 10 interiérových a exteriérových bazénov s mineralizovanou liečivou a termálnou vodou s teplotou od 26 °C do 39 stupňov Celzia. Tá má priaznivé účinky hlavne pri ťažkostiach pohybového ústrojenstva. Pre malé deti ponúka detský bazén so zábavnou šmykľavkou a detský letný klub s pestrým programom. Väčší nadšenci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať tobogánovú vežu so siedmimi tobogánmi. Môžete tiež vyskúšať plážový minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis a vonkajší šach. K dispozícii je nové masážne centrum, saunový svet aj jacuzzi.

aquapark
Zdroj: facebook.com
Schladiť sa nemusíte len na kúpalisku. Prečítajte si výber tých najlepších zmrzlinární na Slovensku.

7. Aquapark Delňa Prešov

Kúpalisko funguje celoročne a nájdete v ňom množstvo atrakcií. Patria medzi ne vírivky, detský a plavecký bazén, vlnolamy, vodopády, trysky a rôzne druhy tobogánov. V suteréne aquaparku je moderne vybavené wellness centrum. Na rekreáciu a rehabilitáciu dobre poslúžia suché sauny, jacuzzi, parné sauny alebo Kneippov kúpeľ. V ľadovej jaskyni vás ochladí mínus 15 stupňov Celzia. Mnohé bazény sú nerezové a k dispozícii je aj bar, reštaurácia a terasy.

Prečítajte si tiež:
Internetom sa šíri falošná správa o tom, že Mr. Bean zomrel! Neklikaj na ňu, pretože ide o vírus
aquapark
Zdroj: facebook.com

8. Vadaš Thermal Resort Štúrovo

Kúpalisko ponúka sedem vonkajších a dva vnútorné bazény. Patrí medzi ne napríklad masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím Lagúna. Majitelia ponúkajú aj ubytovanie v Hoteli Thermal*** s celoročnou prevádzkou, ale aj ubytovanie v chatkách, apartmánoch. K dispozícii je aj autokemping. V tobogánovom parku nájdete šesť tobogánov, okrem nich funguje aj detský svet, ľanový park, multifunkčný športový park a cez leto rôzne animačné programy.

aquapark
Zdroj: facebook.com

9. Aquapark Senec

Aquapark ponúka wellness s množstvom sáun, vonkajším wellness a saunovými ceremóniami. Oddychovať, cvičiť a zabávať sa tu môžete po celý rok. V zime môžete využiť termálnu vodu a v lete nádherný areál. K dispozícii je sedem bazénov, ku ktorým patrí aj jeden 25 metrový plavecký bazén. V lete môžete v areáli relaxovať aj aktívne a zahrať si plážový volejbal, minifutbal, pétangue alebo badminton. Skúste aj tri tobogány, 10 šmýkačiek alebo lievik.

aquapark
Zdroj: facebook.com

10. Vrbov Thermal Park

V aquaparku môžete zregenerovať svoje telo po náročných dňoch v termálnych bazénoch s geotermálnou vodou s obsahom minerálnych látok. V areáli sa nachádza desať bazénov, z toho sú štyri detské. Počas zimnej sezóny je k dispozícií päť bazénov s geotermálnou aj čírou vodou. Zregenerovať sa môžete napríklad vo dvoch sedacích bazénoch s prúdmi tečúcej vody alebo v bazéne s masážnymi tryskami, ktoré dokonale masírujú stuhnuté svalstvo. Plavci ocenia plavecký bazén a pre najmenších je k dispozícii bazén vo vnútornej časti budovy. Dopriať si možno aj originálne thajské masáže a chutné občerstvenie v bare i reštaurácii.

aquapark
Zdroj: termalnekupalisko.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií