Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liek na rozchod – blog

Poznáš to.. prvé motýle, zamilovanie, láska, sladké slová, realita a prebudenie. Najlepšie by bolo keby posledná časť nikdy nepríde, ale život sa na náš názor jednoducho nepýta..a potom je už len na tebe ako sa s tým vysporiadaš.

Bolí to? Predpokladám, že áno, a viem si to živo predstaviť, hoci máš možno práve pocit, že ty jediný/á trpíš – mýliš sa. Rozchody sa dejú stále, aj v tejto minúte sa dvaja „s láskou až za hrob“ nepekne okrikujú, a posielajú kade ľahšie. Z vlastnej skúsenosti viem, že v láske, aj v rozchode boli aj budú vždy dvaja. Máme tendenciu sa obviňovať navzájom, ale ak by sme sa detailne pozreli na posledné mesiace, zistili by sme, že sme zlyhali obaja. Mám pocit, že hlavnou príčinou rozchodov (ak nerátam rodených násilných maniakov) je naše ego. Spomeň si na prvé rande, prvé stretnutia – v tých momentoch si sa snažil zapôsobiť, zistiť čo má rád/rada, a urobiť všetko preto, aby ťa mala jednoducho viac než len „rada.“ Ona sa snažila rovnako. Neskôr ste sa ľúbili, minimálne 20krát denne si lásku sľúbili, plánovali, a život bol dokonalý. Potom ste boli zavalení povinnosťami, realitou, a začali si uvedomovať, že potrebujete zmeniť toto, dostať hento, a už prestalo záležať na vás dvoch. Každý začal hrať za seba. Iba občas ste sa stretli na rovnakej frekvencií – keď sa jeden rozhodol obetovať pre druhého. Prestali ste komunikovať, prišli hádky, podvody, a rozchod. A čo teraz?

Som si istá milá žena, či muž, že prvé čo ťa napadne je dostať ho späť. Povedzme si však reálne koľkokrát si sa už o to pokúšala? A koľkokrát on? V tvojom prípade môžem rátať možno aj na dvoch rukách, v druhom mi postačí jedna.

Tu je moja rada ako ho najrýchlejšie dostať späť v 5tich krokoch:        „1. až 5.krok – zabudni na to.“

Možno si sa práve nezasmiala, ale taká je realita. Príliš veľakrát ťa presviedčal o tom, že nežijeme v rozprávke, tak ani ty nečakaj, že sa zo žabiaka zo dňa na deň stane princ. Ak ťa opustil, podviedol, či už niekoľký krát sklamal, je načase nechať ho ísť. Ak si ťa neváži, podviedla, či ťa len dookola porovnáva, je čas nechať ju ísť. Nie je to ľahké, a preto plač, odcestuj, rob hocičo čo ti pomôže dostať bolesť zo seba, len sa už ďalej neponižuj. Zabudni na všetky dobre mienené rady z časopisov „ako na neho“. Láska je zadarmo, a preto sa o ňu jednoducho neprosí. Nikoho a nikdy. Láska je o slobodnom rozhodnutí dvoch. Okrem toho, že je krásna – sakramentsky bolí, a nesprávne uchopená dokáže aj toho najsilnejšieho človeka zlomiť. Ak skončila je možné, že jeden z vás to s ňou jednoducho vzdal predčasne. Je dobré si preto uvedomiť, že človek, ktorý naozaj miluje, ťa nikdy nenechá odísť – nech je situácia akákoľvek, on tam stále je. Možno sa pýtaš prečo teba?

Odpovedí je milión, mne však sedí jedna: „On bol súčasťou tvojho života, ale nebol jeho konečnou destináciou.“ Na svete žije miliarda ľudí, a je na čase si uvedomiť vlastnú hodnotu. Na čo sebatrýznenie, a čakanie na niekoho, kto nevynaloží ani najmenšie úsilie aby zostal a bojoval? Preto jediná rada znie: „..prestaň hľadať šťastie na mieste kde si ho pred časom stratila.“ Bolí to, a ešte to bude dlho bolieť, ale je to dôkaz toho, že si žena/muž, ktorá je schopná skutočnej lásky. Možno v očiach iných naivná, ale v mojich si žena, ktorá sa snažila. Tá jediná.

Je iróniou, ako sa necháme dookola ponižovať, urážať a zosmiešňovať, a všetko to ospravedlníme slovom „láska.“ Láska síce znesie veľa, ale aj ona má svoje limity. Vie kedy je na mieste zostať, a naopak kedy je čas odísť.

Odpusť, a pohni sa ďalej,..pretože tam na druhej strane dňa je niekto, kto ti nedá dôvod myslieť si, že láska je ťažká, a milovať je náročné.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií