fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Liz Truss sa ospravedlnila za chyby, konzervatívcov chce priviesť do ďalších volieb

Britská premiérka v rozhovore pre BBC pripustila, že jej vyše mesiaca trvajúce vedenie vlády „nebolo perfektné“, no myslí si, že „napravila“ svoje chyby.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.10.2022 (Webnoviny.sk) – Britská premiérka Liz Truss trvá na tom, že aj napriek vynútenému obratu v otázke ohláseného znižovania daní s cieľom zachrániť svoju pozíciu, povedie Konzervatívnu stranu do ďalších volieb. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Predsedníčka vlády sa tiež ospravedlnila za chyby po tom, ako nový minister financií Jeremy Hunt zrušil väčšiu časť jej ekonomického balíčka, ktorý vláda ohlásila len pred niekoľkými týždňami, vrátane plánovanej redukcie dane z príjmov. Hunt v pondelok v snahe o upokojenie turbulentných finančných trhov oznámil, že ruší takmer celé plánované zníženie daní a naznačil, že chystá redukciu verejných výdavkov.

Truss v rozhovore pre BBC pripustila, že jej vyše mesiaca trvajúce vedenie vlády „nebolo perfektné“, no myslí si, že „napravila“ svoje chyby a dodala, že by od nej bolo „nezodpovedné“, ak by nezmenila kurz.

Stále pritom podľa vlastných slov chce posilniť rast britskej ekonomiky, no priznala, že to bude trvať dlhšie, ako očakávala. „Som naďalej odovzdaná tejto vízii, ale budeme ju musieť dosiahnuť iným spôsobom,“ skonštatovala.

Prečítajte si tiež:
Vojna s Ruskom skončí podľa ukrajinského generála do konca roka, Putin je veľmi chorý

Viac k témam: Britská ekonomika, zníženie dane
Zdroj: Webnoviny.sk – Liz Truss sa ospravedlnila za chyby, konzervatívcov chce priviesť do ďalších volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií