fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máme za sebou poriadne daždivú noc. Spadlo viac ako 50 mm zrážok

Počas noci na našom území postupovala vlna výrazných zrážok, ktoré na niektorých miestach priniesli pomerne vysoké úhrny. Večer vznikli búrky na severozápade a počas v noci sa presúvali smerom na severovýchod. Výdatný dážď neutícha ani dnes ráno.

Máte tip? napíšte nám mailom

Noc na Slovensku sa niesla v znamení výdatných zrážok a búrok. Pršalo najmä v severozápadnom, strednom a severnom Slovensku, kde sa počas noci vyskytli aj búrky.

Výdatné zrážky počas noci priniesli aj pomerne vysoké úhrny zrážok. Najviac zrážok zaznamenala stanica Stará Lesná, kde spadlo počas noci a rána 51,4 mm zrážok. Pomerne vysoký úhrn je aj v Hronskej Breznici – Jasenici v okrese Zvolen, kde nadránom spadlo až 48,2 mm. V Žarnovici napršalo 48,2 mm a napríklad v Bešeňovej 45,7 mm.

Aktuálne dnes ráno prší na väčšine územia Slovenska. Prší v hlavnom meste, na západnom, strednom a severovýchodnom Slovensku. Aktuálne neprší v južných a východných okresoch, s výnimkou severovýchodu.

Zrážky postupujú smerom na východ až severovýchod. Očakáva sa, že zrážky ustanú okolo poludňajších hodín.

Dážď postupne dvíha aj hladiny vodných tokov. Tie môžu v priebehu dopoludnia dosiahnuť povodňové stavy, hlavne v severných oblastiach Slovenska.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií