fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle to po svadbe nemá vôbec jednoduché. Vstupom do kráľovskej rodiny sa musela vzdať nielen hereckej kariéry

Máte tip? napíšte nám mailom

Vydať sa za princa nie je také ružové, ako si väčšina z nás predstavuje…

19. mája 2017 celý svet sledoval svadbu roka – svadbu britského princa Harryho a americkej herečky Meghan Markle. Po tom, ako si dvojica povedala pred stovkami kamier a miliónmi ľudí svoje “Áno” sa z nich stali manželia a zároveň dostali oficiálne kráľovské tituly. Princ Harry získal titul Vojvodu zo Sussexu a z Meghan sa stala Vojvodkyňa zo Sussexu. Po vstupe do manželstva a do kráľovskej rodiny sa však život novej vojvodkyne radikálne zmenil. Čo všetko sa v jej živote zmenilo, čoho všetkého sa musela vzdať a čo má zakázané?

 

Konvertovala na inú vieru

Zdroj: Instagram

Kráska, ktorá kedysi bola americkou protestantkou, musela konvertovať a vstúpiť tak do Anglikánskej cirkvi ešte pred svadbou. Pokrstená bola údajne ešte v marci tohto roku počas súkromného ceremoniálu.

 

Žiadne bozky na verejnosti

Zdroj: Instagram

Svoju lásku si sympatická dvojica mohla bozkom vyjadriť naposledy na ich svadbe. Odteraz si takéto prejavy citov môžu prejavovať iba v súkromí, mimo zrakov verejnosti.

 

Koniec kariéry

Zdroj: Instagram

Meghan nie je len krásna, ale i talentovaná. Svoju hereckú kariéru mala výborne naštartovanú, no musela sa jej vzdať, aby sa naplno mohla venovať kráľovským povinnostiam. Rázom sa tak z nej stala manželka na plný úväzok.

 

Je z nej Britka?!

Zdroj: Instagram

Bývalá herečka je Američankou a plnohodnotnou občiankou Veľkej Británie a Severného Írska sa nestala ani po svadbe s Harrym. Kráľovský tajomník prezradil, že Meghan prechádza rovnakým procesom ako ktokoľvek iný. Pred svadbou teda musela požiadať o rodinné víza a musela sa vydať do šiestich mesiacov. Trvalý pobyt a štátne občianstvo však môže získať až po piatich rokoch tým, že absolvuje test.

Prečítajte si tiež:
Zopár ľudí, ktorí posunuli Halloweenske kostými na iný level. Trúfli by ste si ich prekonať tým svojím?

 

Žiadne výrazne nechty

Zdroj: Instagram

Nová vojvodkyňa musí dodržiavať okrem iného aj prísny kráľovský dress code, ktorý okrem iného zahŕňa aj zákaz tmavých a výrazných nechtov. Meghan ich preto musí nosiť nenápadne a iba v nenápadných farbách, ktoré odobrí kráľovná Alžbeta II.

 

Žiadne politické názory a voľby

Zdroj: Instagram

Kráľovská rodina má prísny zákaz vyjadrovať sa k politike a tak výnimkou nie je ani Meghan. Okrem toho nemôže ani voliť, no jej hlas by i tak nemal takmer žiadnu váhu, pretože aj keď by sa mohlo zdať, že s titulom vojvodkyne sa nachádza na vrchole politického rebríčka, k moci sa nedostane.

 

Musí nasledovať kráľovnú

Zdroj: Instagram

Riadiť sa správaním a pokynmi kráľovnej musela aj pred svadbou, po nej však musí byť ešte obozretnejšia a všímavejšia. Členovia kráľovskej rodiny totižto musia nasledovať kráľovnú. Stojí Alžbeta II.? Musia stať aj oni… Dojedla kráľovná? Dojedli všetci…

 

Pokračovanie na ďalšej strane.

Koniec klinovým podpätkom, minisukniam a výstrihom

Zdroj: Instagram

Opäť sa dostávame ku kráľovského dress code-u. Keďže vznešenosť sa od vojvodkyne vyžaduje, Meghan nemôže ani na sekundu pôsobiť vyzývavo a už vôbec nie vulgárne. Takže sa niekdajšia herečka musela vzdať všetkých kúskov svojho šatníka, ktoré mali výstrih alebo boli príliš krátke. Pozor si musí dávať aj na to, čo si obuje. Nie je žiadnou novinkou, že kráľovná je poriadne konzervatívna a tak nevie prísť na chuť ani klinovým či plným opätkom.

 

Žiadne sociálne siete

Zdroj: Instagram

Nikto z členov kráľovskej rodiny nemôže mať súkromné účty na žiadnej zo sociálnych sietí. Meghan Markle sa tak musela vzdať tých svojich. Dokonca zrušila aj svoj niekoľkoročný blog The Tig. Svojim fanúšikom na rozlúčku napísala list, ktorý zavesila na titulnú stranu a napísala v ňom: “Moje dni boli vďaka vám krajšie. Po tejto trojročnej skúsenosti však nadišiel čas na to, aby som vám povedala zbohom.”

 

Prečítajte si tiež:
Tesla Town: Ekológia v meste na dosah ruky

Život s ochrankou

Zdroj: Instagram

Dalo by sa povedať, že v momente, kedy Meghan povedala svoje “Áno” Harrymu, povedala ho aj členom ochranky. Od svadby ju totiž sprevádza 24 hodín denne a aj keď je to kvôli jej bezpečiu, najpríjemnejšie to zrejme nie je a nebude.

 

Viac klobúkov

Zdroj: Instagram

Vojvodkyňa zo Sussexu musí svoj šatník rozšíriť o značné množstvo klobúkov. Podľa kráľovského dress code-u totiž bez klobúka nie je žiaden formálny look nie je stopercentný. Protokol stanovuje nosenie klobúka na všetky oficiálne príležitosti.

Musí byť úctivá k “vyššie postaveným” členom kráľovskej rodiny

Zdroj: Instagram

Existuje poriadok, ktorý nariaďuje kto sa ku komu z kráľovskej rodiny ako správa. Napríklad deti a vnúčatá kráľovnej sa jej musia ukloniť, keď ju prvýkrát v ten deň uvidia. Okrem toho existujú aj rozdiely medzi tými, ktorí sa do kráľovskej rodiny narodili, a tými, ktorí sa do nej dostali sobášom.

 

Nemôže hrať monolopy

Zdroj: Instagram

Kráľovná vydala zákaz hrať Monopoly všetkým členom kráľovskej rodiny. Vojvodkyňa zo Sussexu si tak populárnu hru nemôže už nikdy zahrať.

 

Žiadne morské plody, steaky či voda z vodovodu

Zdroj: Instagram

Všetci členovia britskej kráľovskej rodiny majú zakázané konzumovať morské plody. Je to tým, že pri nich je väčšie riziko otravy. Okrem toho si Meghan, rovnako ako ostatní, nemôže pochutiť na steakoch, exotických a príliš korenistých jedlách a dokonca sa mimo Veľkej Británie nemôže napiť vody z vodovodu.

 

 

Zdroj: Insider

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií