fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Líder hnutia CHLAP 2.0 Michal Kopecký radí, ako na ženy: Vykašlite sa na balenie! (ROZHOVOR)

Máte tip? napíšte nám mailom

Michal Kopecký je autorom bestsellerov Príťažlivosť a Ako ju získať, zakladateľom hnutia CHLAP 2.0, kde pomáha chlapom stať sa lepšími a prináša tak ženám hodnotnejšie zážitky.

Verí, že keď budú chlapi makať v prvom rade na sebe, na svojom sebavedomí, vystupovaní, obliekaní, výzore, myslení, zoznamovaní, sociálnom statuse, vášni, príjme a komunikácii, budú priťahovať lepšie a krajšie ženy úplne prirodzene. Nebudú ich musieť naháňať, nasilu baliť a skúšať na ne rôzne naučené triky a finty „pickuperov“.

Viac o tom, čo aktuálne robí, nám prezradil v rozhovore.

Na úvod nám povedz, čo aktuálne robíš a na akých projektoch pracuješ.

Nenudím sa veru. 🙂 Tento rok som rozbehol pre chlapov ročný mentoringový program, v ktorom s nimi prechádzam všetko ohľadom ich životného štýlu, peňazí a žien, aby sa stali jednoducho lepšími chlapmi po všetkých stránkach. Chcem, aby na sebe komplexne pracovali aspoň jeden rok, kedy sa tie výsledky ukážu v úplne inej miere. Takisto spúšťam pre chlapov aj mesačný program, kde zase budú mať osobnejší prístup, lepší prístup ku komunite a k väčšine vzdelávania, ktoré som doteraz vytvoril. No a cez leto pracujem na knihe pre ženy s názvom „Žena snov”, pretože aj ženám treba pomôcť s chlapmi. Win-win situácia.

Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Kedy si začal pociťovať to nutkanie, že by si mal chlapom pomáhať v balení žien?

V roku 2010 som bol ešte panic. V tom období som mal 22 rokov a sám som potreboval niečo, čo by mi pomohlo. Začal som teda vyhľadávať rôzne články a videá, no nebol som s nimi príliš stotožnený. Boli to články typu – čo jej povedať, aby ťa chcela, ako zbaliť každú ženu a podobne, ale s mojou osobnosťou to jednoducho neladilo a nesúhlasil som s tým.

Tým, že som bol veľmi analytický typ a zároveň introvert, dokázal som po stretnutí so ženou zhodnotiť, čo som spravil zle, a potom som začal robiť viac toho, čo mi fungovalo a menej toho, čo nefungovalo. Neskôr som “to” takpovediac rozlúskol a moja úspešnosť so ženami sa stupňovala. Následné dva roky som si užíval, spoznával ženy a kompenzoval predchádzajúce roky neúspechov. Uvedomil som si, že mám v rukách niečo, čo môže pomôcť aj ostatným a chcel som to s nimi zdielať. Založil som teda v roku 2012 blog akozbalit.sk.

Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Často o sebe tvrdíš, že nie si rodený “alfa samec”. Aké boli teda tvoje začiatky v balení? 

Teraz ma už ľudia vnímajú ako charizmatického, sebavedomého, dominantného, večne usmiateho človeka a vidia okolo mňa množstvo žien. Treba však povedať, že nie vždy to bolo tak. Počas strednej školy som bol skôr presný opak, taký večný kamarát alebo bútľavá vŕba, hanbil som sa žien a nevedel som, ako na ne. Zamiloval som sa do svojich spolužiačok, ktorým som to, samozrejme, nikdy nepovedal, lebo som sa bál odmietnutia. Takto to u mňa fungovalo prakticky až do mojej dvadsiatky.

Prečítajte si tiež:
Udalosti, ktoré pohli Slovenskom v roku 2018
Je podľa teba láska na celý život realitou alebo skôr utópiou?

Podľa môjho názoru záleží na tom, akým spôsobom sa k tomu človek stavia, akého partnera si vyberie a hlavne ako si ten vzťah predstavuje a naplánuje. Človek by si mal hneď na začiatku definovať, akého partnera chce, čo by mal spĺňať, ako by mal vyzerať, čo od vzťahu očakáva a mnohé iné veci. Dovolím si povedať, že 99 % ľudí toto nemá absolútne vyriešené. Títo ľudia potom idú do vzťahu s niekým, kto sa im páči, kto im dá pusu, kto ich pozval na rande alebo s kým sa vyspali, a potom to, samozrejme, nefunguje. Je to totiž náhodný človek, s ktorým sa nejakým spôsobom dali dokopy.

Ale láska na celý život, to je hlavne dlhodobá partnerská kompatibilita, kde obaja partneri majú rovnaké očakávania, pracujú na tom spoločne a majú podobné hodnoty. V skratke, toto náhodným daním sa dokopy pravdepodobne nevydrží a vtedy je to utópia. Realitou to môže byť iba vtedy, ak si človek určí spomínané kritériá.

Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Ako si zbalil svoju manželku? Myslíš, že by si ju získal aj bez tvojich skúseností?

Nemal by som šancu (smiech). Nemal by som šancu preto, lebo takáto žena chlapov, akým som bol v minulosti aj ja, veľmi rýchlo odfiltrovala. Keď som moju ženu spoznal, bola približne tri mesiace po osemročnom vzťahu. Okrem mňa sa stretla aj s ďalšími chlapmi, lebo, samozrejme, chcela spoznávať nových ľudí. Všetci do radu robili tie isté chyby, čo som kedysi robil ja. Hovorili jej, aká je krásna, aká je užasná, že by s ňou chceli niečo riešiť. Ona im ale vysvetlila, že teraz nikoho nechce a hľadá si kamarátov.

Ja už so svojimi skúsenosťami som vedel, že nemôžem od nej niečo chcieť, keď je teraz čerstvo rozídená. Mnohí si myslia, že na to, aby zapôsobili na ženu, musia mať peniaze, čo nie je vôbec pravda. Síce som v tom období už rozbiehal vlastný biznis, peniaze som nemal, dokonca ma ona pozývala na stretnutia a ja som si musel pýtať peniaze od mamy (smiech). Peniaze som teda v tom období nemal, no mal som všetko ostatné. Vedel som s ňou komunikovať, vedel som ju zabaviť, vedel som v nej vzbudzovať emócie, mal som skúsenosti s inými ženami, doberal som si ju, vytrval som, netlačil som na ňu a nakoniec som ju získal.

Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Stretol si sa s desiatkami žien. Aké najhoršie odmietnutie si zažil?

Dokedy som to rátal, stretol som sa s vyše 150 ženami. Ešte v skoršom období som mal dohodnuté rande cez internet. Dohodli sme sa, že sa stretneme večer na dohodnutom mieste. Mal som síce jej číslo, no nikdy predtým som ju nevidel. Ja som prišiel načas, no ani po pol hodine nikto neprišiel. Bol som potom nahnevaný a sklamaný, no nie ani tak na ňu, ako skôr na seba. Spravil som proste chybu. Neoveril som si ju, nezavolal som si s ňou predtým, nevidel som ani jej fotku a všetko išlo až príliš hladko. Preto tento príklad často používam aj vo svojich prednáškach.

Prečítajte si tiež:
Alžbeta bola priekopníčku charity v Európe: Zaujímavosti, ktoré ste o košickom Dóme sv. Alžbety nevedeli
Okrem kníh, ku ktorým sa ešte dostaneme, robíš aj kurzy. Muži v akom veku na ne chodia najviac?

Okrem kníh mám ešte aj osobný mentoringový program, online kurzy, živé tréningy, ebooky… Keď to mám tak zhrnúť, sú to väčšinou muži okolo môjho veku, čiže od 25 do 30 rokov. Sú to teda muži, ktorí už začali aktívne zarábať a cítia potrebu mať po svojom boku partnerku.

Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Zatiaľ si vydal tri knihy. Čakal si, že budú takéto úspešné?

Popravde, čakal. Pretože som to naplánoval. Dosť veľa času som venoval ich príprave a koncepty, ktoré som v nich použil, som mal overené, chlapi na ne veľmi dobre reagovali. Podiel na úspechu majú paradoxne aj ženy, ktoré do značnej miery šírili tieto knihy medzi chlapmi. Dovolím si tvrdiť, že knihu „Príťažlivosť” čítala polovica žien a polovica chlapov. Hlavne ženy ma podporujú v mojom poslaní, pretože mojím cieľom je prinášať ženám lepšie zážitky s chlapmi. A to sa im páči.

ako zbaliť ženu
Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Dočkáme sa aj ďalšej tvojej knihy?

Chlapi už majú tri knihy, to im zatiaľ stačí (smiech), no dočkajú sa ešte aj oni. Teraz však pracujem na knihe pre ženy, ktorá vyjde už v septembri.

Vedel by si pomôcť v balení aj ženám?

Áno, robím to už niekoľko rokov. Už od počiatku, ako som rozbehol tento projekt, sa ma ženy pýtali, či nemám niečo podobné aj pre ne. V roku 2017 som tak založil blog akonachlapa.sk, kde som natočil desiatky videí, ktoré im pomáhajú. Aktuálne pre ne dávam dokopy aj spomínanú knihu. Proces a aktuality okolo knihy môžu ženy sledovať aj priamo na Instagrame @ženasnov alebo na Facebooku sa pridať do uzavretej skupy Kniha žena snov a priamo sa tak podieľať na jej tvorbe svojou spätnou väzbou a príbehmi.

ako zbaliť ženu
Zdroj: facebook.com/Michal Kopecký
Čo by si na záver v krátkosti poradil mužom, ktorým sa so ženami nedarí?

Aby sa vykašlali na ženy, a to doslova. Toto je totiž kľúč k úspechu. Väčšina si myslí, že k tomu, aby boli šťastní, si potrebujú nájsť ženu. Vravím chlapom, aby sa hlavne naučili byť šťastní aj nezadaní. Musia “vytuniť” svoj život tak, aby ženy chceli byť jeho súčasťou. Musia mať osobnosť, ktorá ich prirodzene priťahuje. Čiže odporučil by som sa vykašlať na balenie a nech sa konečne začnú sústrediť sami na seba. Potom ženy prídu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií