fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milan Žitný: Je silná symbolika, že incident sa stal v deň Černákových narodenín

Máte tip? napíšte nám mailom

V piatok sa konala posledná rozlúčka s policajným exprezidentom Milanom Lučanským v Štrbe.

Bezpečnostný analytik a novinár Milan Žitný sa na piatkovom pohrebe vyjadril, že je podľa neho hanba, že sa nekoná štátny pohreb. Podľa jeho slov je Milan Lučanský významný funkcionár polície, ktorý začínal od úplného radového policajta a vypracoval sa na najvyššiu políciu v policajnom zbore. Milan Lučanský dostal Mikuláša Černáka do väzenia. “Je hanbou, že incident z deviateho decembra sa stal práve na deň Černákových narodenín. Neviem či to bola náhoda, ale je to veľmi silná symbolika. A o to väčšia hanba je, že sa nedokázali o svojho významného dôstojníka postarať, “ povedal Žitný.

Viacero policajných hliadok v okolí pohrebu

V okolí miesta poslednej rozlúčky bolo viacero hliadok. Bezpečnostné zložky štátu dohliadali na dodržiavanie opatrení. Róbert Kaliňák povedal, že išiel na pohreb cez tri kontroly. “Pripadám si ako v osemdesiatom siedmom, keď som išiel na koncert Tublatanky, kde nás všetkých kontrolovali a zapisovali, aby to potom na krajskom riaditeľstve vyhodnotili. Tu si zapisujú všetkých ľudí, ale tí policajti za to nemôžu,“  informoval Kaliňák.

Prečítajte si tiež:
ÚS SR: Vekové obmedzenie príspevkov pre zdravotne postihnutých je protiústavné

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií