fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milanová odvolá šéfa SND Drličku, ministerka hovorí o zásadnom zlyhaní slovenského reprezentanta v zahraničí

Podľa Milanovej nezvládol svoju funkciu ako verejný funkcionár zodpovedný za svoje výroky.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) odvolá generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND) Mateja Drličku z funkcie. Drlička vo funkcii skončí k 1. novembru.

Vymenovanie dočasného riaditeľa

Príčinou sú Drličkove vyjadrenia počas diskusie v Budapešti, ktoré podľa šéfky rezortu kultúry prekročili hranice slušného správania a kultúrnosti, ktorú by mali umenie a jeho predstavitelia vnášať do spoločnosti.

Podľa Milanovej nezvládol svoju funkciu ako verejný funkcionár zodpovedný za svoje výroky, hoci ako manažér ju zvládol. Počas najbližších dní plánuje ministerka kultúry poveriť vedením divadla dočasného riaditeľa či riaditeľku, aby nedošlo k narušeniu jeho chodu. Následne sa začne nové výberové konanie na túto funkciu. Ministerstvo kultúry SR o tom informovalo v tlačovej správe.

Nenávistná komunikácia

Podľa Milanovej pohoršili Drličkove vyjadrenia časť verejnosti. „Ako ministerka kultúry som vždy odsudzovala akúkoľvek nenávistnú komunikáciu. Verím, že práve rešpektujúcou komunikáciou vieme spoločnosť kultivovať a vzájomne scitlivovať. Som sklamaná z toho, že ako reprezentant SND, a v tej chvíli aj reprezentant našej krajiny v zahraničí, Matej Drlička zlyhal,” vyjadrila sa k situácii ministerka kultúry.

Prečítajte si tiež:
Poslankyni Šofranko je ľúto, že šesťpercentná SaS si diktuje podmienky a rozbíja ďalšiu vládu

Zdroj: Webnoviny.sk – Milanová odvolá šéfa SND Drličku, ministerka hovorí o zásadnom zlyhaní slovenského reprezentanta v zahraničí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií