fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milujúci manžel spravil pre manželku niečo, čo i odborníci považovali za nemožné. Teraz vďaka jeho odhodlaniu a láske pomáha ľuďom

Máte tip? napíšte nám mailom

Milujúci manžel chcel pomôcť iba svojej láske, no teraz vďaka nemu sú šťastnejší ľudia po celom svete…

Žena menom Liz Soden bola pred 19-timi rokmi účastníčkou autonehody, pri ktorej ochrnula od pása nadol. Jej manžel, Brad Soden, však na svoju polovičku nezanevrel, práve naopak – chcel svojej láske čo najviac uľahčiť život na vozíku a minimalizovať pocit toho, že je nemobilná. Brad sa tak rozhodol, že vytvorí všestranný invalidný vozík.

Keďže Brad nemá žiadne vysokoškolské vzdelanie, nie je ani vyučený strojár a nemá ani žiadne strojárske kurzy, spočiatku svoje predstavy o špeciálnom vozíku zdieľal s odborníkmi, no podľa nich boli nereálne. Tieto slová ho však od jeho vízii neodradila a tak začal na prototype pracovať sám.

Po niekoľkých rokoch sa mu podarilo vytvoriť špeciálne upravený vozík, ktorý nazval TankChair. Tento špeciálny vozík využíva, podobne ako tanky, pásy namiesto kolies, čo mu umožňuje lepšie a komfortnejšie zdolávanie terénu, na ktorom je piesok, blato, sneh alebo skaly.

Odkedy v roku 2005 dokončil finálny dizajn TankChair, predal už niekoľko desiatok týchto špeciálnych vozíkov imobilným ľuďom po celom svete. “Nerobím to kvôli peniazom. Všetko to robím predovšetkým kvôli tým úsmevov na tvárach ľudí a všetkých rodín, ktorým som už pomohol,” tvrdí milujúci manžel, ktorý vďaka odhodlaniu a láske k žene pomohol nielen jej, ale mnohým.

Prečítajte si tiež:
Takto dnes vyzerajú hlavní predstavitelia obľúbeného tínedžerského seriálu O.C.California. Budete prekvapení!

 

 

 

Zdroj: GoodNewsNetwork, YouTube

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií