fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mimoparlamentné strany vyzvali prezidentku Čaputovú, aby nepodpísala Matovičov protiinflačný balíček

Koalícia mimoparlamentných strán sa zhodla, že zákon neprináša adresnú pomoc tým, ktorí ju potrebujú. Zároveň upozornili, že Matovič obchádza riadny legislatívny proces a odmieta odborné protiargumenty.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Koalícia mimoparlamentných strán Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana, Šanca a ODS – Občianski demokrati Slovenska vyzvala prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby nepodpísala celý „protiinflačný balíček“, ktorý navrhuje minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).

Matovič obchádza zákon

Ako informoval tlačový odbor strany Spolu, prezidentka by mala vrátiť do parlamentu tie časti Matovičových zákonov, ktoré neprinášajú adresnú pomoc tým, čo ju potrebujú a ktoré obišli riadny legislatívny proces a nevyžadujú si skrátené legislatívne konanie.

Mimoparlamentné strany chcú takto podporiť svojich primátorov a starostov, ktorí sa pripojili k štrajkovej pohotovosti samospráv.

Samosprávy prídu o milióny eur

Spomínané koaličné strany uviedli, že plne podporujú potrebu urýchlenej pomoci tým rodinám, ktoré sú ohrozené chudobou aj v dôsledku zrýchľujúcej sa inflácie.

„Matovičov návrh však zabúda na viaceré dotknuté skupiny občanov, neprešiel riadnym legislatívnym procesom a nereaguje na odborné protiargumenty. Vo svojej podstate občanom nepomôže, pretože sumu, ktorú občanom ponúka, im zároveň berie znížením kvality a dostupnosti služieb poskytovaných samosprávami,“ zhodnotili.

Predložený návrh podľa nich totiž znamená zníženie príjmov samospráv o stámilióny eur ročne. Dodali, že samosprávy si nemôžu dovoliť nezabezpečovať a nevykonávať očakávané služby pre svojich obyvateľov, finančné výpadky tak budú musieť riešiť zvyšovaním miestnych daní a poplatkov.

Prečítajte si tiež:
Ako sa správne starať o domáci kávovar? Stačí dodržať pár užitočných rád

Viac k témam: Návrh zákona, Politické veto, prorodinný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk – Mimoparlamentné strany vyzvali prezidentku Čaputovú, aby nepodpísala Matovičov protiinflačný balíček © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií