Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Robert Mistrík odstúpil v prospech Zuzany Čaputovej, v prieskumoch stále vedie Šefčovič

Mistrík odstúpil po tom, čo mali spoločne s Čaputovou o 11.00 hod. spoločnú tlačovku, na ktorej urobil zásadné vyhlásenie k spájaniu síl demokratických kandidátov v prezidentských voľbách.

Robert Mistrík dnes odstúpil z prezidentských volieb a na spoločnej tlačovke podporí Zuzanu Čaputovú.

Mistríka zrejme presvedčili najnovšie, no ešte nezverejnené prieskumy. Dodržal tak svoj sľub z januára, keď vyhlásil, že do prvého kola by mal ísť preferenčne silnejší kandidát. Z volieb odstupuje tri týždne pred ich konaním.

Robert Mistrík, vedecký pracovník a podnikateľ, dlhé mesiace viedol v predvolebných prieskumoch, jeho šance na výhru sa však s rastúcou popularitou Čaputovej časom znížili.

V poslednom čase sa čoraz viac špekulovalo, kto by mal z tejto dvojice odstúpiť v prospech toho druhého. Mistrík i Čaputová zrejme oslovujú podobné voličské spektrum a vzdať sa kandidatúry je v tomto prípade rozumné riešenie.

Zatiaľ posledný prieskum (agentúra MVK) potvrdil náskok Šefčoviča, Čaputová je mierne pred Mistríkom.

Zdroj: MVK/Pravda

Prezidentské voľby budú 16. marca. Pondelok 25. februára bol posledný deň na požiadanie o hlasovací preukaz, ak chcete hlasovať mimo vášho trvalého bydliska.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií