Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladá redaktorka odpovedá na vaše priznania #1

 1. Môj frajer si dnes zmenil profilovú fotku na tu dúhovú fotku, čo majú teraz všetci.
  Č
  o si mám o tom myslieť?

S rečami o dúhových profilovkách akoby sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Sú naozaj rozšírené po celom svete. Pre tých , ktorí nevedia, o čo sa jedná – dúhové profilovky podporujú homosexuálne páry a homosexuálov. Ak si tvoj frajer zmenil profilovku na dúhovo, neboj sa, nemusí to hneď znamenať, že je gay. Môže to vyjadrovať to, že ich podporuje a vyjadruje tým pochopenie. Nie každý, kto si zmení profilovku na dúhovo musí byť inak orientovaný. A toto by si  mala uvedomiť väčšina ľudí 🙂 . Myslím, že môžeš byť len rada, že je taký chápavý a môžem povedať, že aj  citlivý.

 1. Momentálne som sám doma, a myslím si že tu niekto je alebo že niečo ma sem príde zožrať… Vždy sa bojím byť v noci sám.. Pomoooc.. P.S.: mám 15.

Tmy sa bojí veľa ľudí. Mnoho z nich má nepríjemný pocit pri zaspávaní – namýšľajú si, že majú niečo za/pod posteľou, že za nimi niekto príde,tak ako si to spomínal ty. Skús pred spaním/pri zaspávaní  počúvať obľúbenú hudbu, prečítať si niekoľko strán z dobrej knihy ( pre efekt by som neodporúčala sci-fi, horory či trilery ,pretože ten zlý pocit by sa, samozrejme ešte znásobil ) . Možno by ti tiež pomohlo, keby si pred spaním v izbe zasvietil a naozaj sa presvedčil, že tam žiadne „strašidlo“ nemáš. Pretože strašidlá duchovia sa neskrývajú v detskej izbe, ale len v našej mysli

 1. Ahojte prosím pomôžte…Moji rodičia sa stále hádajú..Nadávajú a ja už z toho nemôžem…

Rodičovské hádky sú stresujúce pre všetkých , tomu verím . Nie len pre rodičov samotných, ale aj pre deti, v tomto prípade pre teba. Ak Ti môžem poradiť – keď budú rodičia v dome  od seba, skús prísť za tým „kľudnejším“, ktorému možno viac dôveruješ a zver sa mu s tým. Normálne sa skúste porozprávať o tom, čo sa medzi nimi deje, ako to vnímaš ty a možno by si im vedela pomôcť aj ty. Si predsa ich dcéra, takže aspoň kvôli tebe by sa mohli trošku ovládať. Neviem síce, koľko máš rokov, ale za pokus nič nedáš.

 1. Mam 16 a mám úplnú heterochromiu (jedno oko mám hnedé, druhé modré). Strašne ma hnevá to ohováranie a pohľady, že som iná.
  Keď je človek iný v tejto spoločnosti, hneď sa k nemu ľudia začnú správať úplne inak.
  Pri tom sme vsetci rovnakí a rovnocenní.

Byť „iná“ … V tejto dobe je veľa ľudí s rozdielnymi názormi. Ty si o sebe myslíš, že to nie je pekné, ale vieš, koľko ľudí by sa vďaka tomu cítili výnimočný v dobrom slova zmysle? Byť iný neznamená len byť škaredý či čudný.. Tvoje oči sú niečo výnimočné, a ty si vďaka nim originál, nie kópia. Mnohé dievčatá ( a možno aj chalani 😉 ) by za túto farebnú odlišnosť vraždili…. Musíš sa naučiť byť na seba hrdá. Si výnimočná .Si originál. Využi to vo svoj prospech .

priznania radí redaktorka

 1. Píšem príbehy. Vždy sa do toho zažeriem, no nikdy ich nedokončím. V strede stratím nápad a tak nejak sa zaseknem. Neviem, čo robiť. Čím som staršia, tým viac strácam inšpiráciu. Mám 18 a píšem už od 15.

Možno sa len ponáhľaš. Keď si pod tlakom, nefunguješ na 100%, pretože sa snažíš písať rýchlo, alebo nemáš jednoducho dobrú tému. Alebo máš len v hlave veľa „rozutekaných“ myšlienok, ktoré potrebujú trochu viac času, aby sa usporiadali do viet a celku. Skús si dať pauzu; alebo si popri  písaní uvar čaj ( odporúčam mätový) ; inšpiruj sa obľúbeným autorom, alebo kamarátmi. Možno máš naozaj v hlave niečo ako : „Musím to napísať teraz a hneď “ , a preto to nefunguje. Daj si trošku času a uvidíš – pôjde to samo. Hľadaj inšpiráciu a motiváciu.

( Ak máte konkrétnu otázku a potrebujete odpoveď, napíšte ju do kometára pod článok.)

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií