fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máte mladšieho súrodenca? Toto sú vlastnosti, ktoré ste vďaka nemu podvedome získali

Máte tip? napíšte nám mailom

Súrodenci nás sprevádzajú celý život. I keď sa spoločné cesty neskôr rozídu, pozrite sa, prečo je výhodou mať mladšieho súrodenca.

V detskom veku mnoho z nás neznášalo, keď za nami stále doliezal mladší súrodenec. Nanešťastie veľa starších súrodencov muselo brať svojho mladšieho brata či sestru k svojej partii kamarátov. Väčšinou to bolo nedobrovoľné a tento podnet prišiel zo strany rodičov, kedy sme na nich museli dávať pozor. Mať mladšieho súrodenca a tráviť s ním čas, má aj svoje výhody!

3 dôvody, prečo je výhodou mladší súrodenec

Spolupráca

Keď ste mladšieho súrodenca museli za sebou vláčiť ako psíka, možno ste ani netušili, že vás to do budúcna naučí dnu dôležitú vec. Strpieť ľudí, ktorí vám aktuálne nie sú sympatickí a musíte s nimi napríklad pracovať. Táto situácia vás podvedome naučila spolupráci, čo sa priaznivo odráža aj v medziľudských vzťahoch. Nie vždy sa ocitnete v kolektíve, kedy ide všetko hladko a máte vďaka iným ľuďom stále úsmev na tvári.

Ochotu a nutnosť akceptovať ľudí, ktorí vám nejakým spôsobom nevyhovujú ste získali možno práve v detstve vďaka tejto situácii.

Prečítajte si tiež:
Dievčatko si samo vybralo outfit na školské fotenie. Tým, čo si obliekla, pobavila svet

Vodcovstvo

Ďalším benefitom, ktorý ste získali vďaka mladšiemu súrodencovi je schopnosť vodcovstva. Možno, že ste mu museli pomáhať s úlohami a vďaka tomu ste nadobudli zručnosti, ako trpezlivosť a systematickosť. Ak ste momentálne v živote spokojní a vyrovnaní, možno, že aj za to môže mladší súrodenec.

Sebavedomie

Pozitívne návyky sú často prenášané vďaka zážitkom a vzorcom správania z minulosti. Preto je možné, že sebavedomie či obdiv vám poskytol váš mladší súrodenec a to práve vedy, keď si od vás pýtal radu ohľadom úlohy, alebo životnej situácie. Rodina je základ, a keď stratíte partnera, najlepšiu kamarátku, alebo si nebudete rozumieť s kolegami v práci, pravdepodobne mladší súrodenec bude ten, ktorý vás vždy vypočuje.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií