fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mrznúť bude na viacerých miestach Slovenska. Pripravte sa na ochladenie

Počas včerajšieho dňa ovplyvňoval počasie na našom území studený front, za ktorým k nám vpadol chladnejší vzduch. Súčasne sa dnes na našom území vyjasní a vďaka tomu je pred nami najchladnejšia noc tohto týždňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Máme za sebou upršaný deň, o ktorý sa postaral studený front, ktorý počas včerajšieho dňa priniesol na naše územie niekoľko milimetrov zrážok. Studený front však bude mať vplyv aj na vývoj počasia v priebehu nasledujúcich hodín.

Za týmto studeným frontom totiž začal do našej oblasti prúdiť od severozápadu chladnejší vzduch a súčasne sa od západu nad našu oblasť rozširuje tlaková výš.

Pri nočnom vyjasnení, ktoré nás čaká nasledujúcu noc tak budú teploty klesať poriadne nízko a do rána sa na viacerých miestach nášho územia vyskytne mráz.

Teploty začnú na našom území klesať ešte pred polnocou. Prvý mráz sa očakáva na Spiši a v oblasti Oravy, pričom po polnoci sa bude výraznejšie ochladzovať.

Do rána by sa už mráz mal vyskytovať na viacerých miestach nášho územia.

Očakáva sa, že teploty počas zajtrajších ranných hodín sa budú na našom území pohybovať v rozmedzí od +3 °C vo Východoslovenskej nížine a na juhu až po -1 °C, ktorý sa očakáva na viacerých miestach.

Prečítajte si tiež:
Víchrica Ignatz udrela na Európu a pácha poriadne škody

Na severe, v dolinách a v kotlinách však bude ešte chladnejšie. Tu totiž teploty budú klesať až k -4 °C.

Pred nami je najchladnejšia noc, nakoľko vplyv vpádu studeného vzduchu bude na našom území počas nasledujúcich hodín najvýraznejší.

V priebehu nasledujúcich dňoch hrozí mráz už len ojedinele, nakoľko sa bude otepľovať, ale s prízemným mrazom treba aj naďalej počítať. Je tak už najvyšší čas, aby ste vyrazili do pneuservisov prezuť svoje auto, nakoľko letné pneumatiky už na blížiace sa teploty vôbec nie sú vhodné.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií