fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mydlo alebo sprchový gél? Správny výber ocení nielen vaša pokožka, ale aj planéta

Máte tip? napíšte nám mailom

Mydlo alebo sprchový gél? Vybrať si medzi komerčným marketingovým ťahom posledných desaťročí alebo klasikou nie je jednoduché. My vám prezradíme, aké sú výhody a nevýhody týchto dvoch produktov. Stačí sa už len rozhodnúť.

Výhody a nevýhody sprchového gélu

Sprchový gél sa stal neodmysliteľnou súčasťou takmer každej kúpeľne. Je praktický, jednoducho sa používa a môžme si vybrať z neuveriteľného množstva značiek, druhov a vôní. Je výbornou voľbou pri cestovaní, nakoľko si môžme kúpiť tzv.cestovné verzie. Tie sú však drahšie a menej ekologickejšie.

Sprchové gély obsahujú omnoho viac zložiek, ktoré sú potenciálne škodlivé nielen pre životné prostredie, ale aj pre našu pokožku. Patrí tam napríklad formaldehyd, palmový olej či rôzne farbivá. Plastové obaly, v ktorých sú sprchové gély predávané, sú neekologické a nebezpečné pre zdravie, pretože uvoľňujú ftaláty, ktoré sa môžu dostať do kozmetiky.

Mydlo alebo sprchový gél
Zdroj: Unsplash

Avšak najväčšou výhodou sprchového gélu je jednoznačne to, že po použití zanecháva na pokožke veľmi tenkú vrstvu, ktorá  ochraňuje pokožku pred vonkajšími baktériami.

A čo mydlo?

Tuhé mydlo vydrží dlhšie ako sprchový gél. No pri jeho používaní treba dávať pozor na baktérie, ktoré sa na ňom môžu usadiť. A preto sa odporúča, aby mal každý člen domácnosti vlastné mydlo.

Prečítajte si tiež:
Emma Watson odhalila svojich 7 kozmetických úchyliek. Je medzi nimi aj niektorá tvoja?

V niektorých prípadoch môžme mať po použití mydla pocit pnutia pokožky. Je to spôsobené tým, že tuhé mydlá majú vyššiu hladinu pH. To však neplatí vždy. Prírodné mydlá sú obohatené o zložky, ktoré pokožku hydratujú a zanechávajú ju jemnú a hebkú na dotyk. Je preto dôležité dbať na správny výber a zloženie mydla. Rovnako sú prírodné mydlá vďaka svojmu zloženiu omnoho viac ekologickejšie.

Mydlo alebo sprchový gél
Zdroj: Unsplash

Mydlo má oproti sprchovému gélu niekoľko výhod. Okrem ekologických a ekonomických je to aj jeho zloženie. Je však dôležité vedieť si správne vybrať.

Doporučuje sa používať prírodné mydlá či sprchové gély, ktoré obsahujú skutočne organické produkty a sú certifikované. Bohužiaľ, dnes nájdeme množstvo podomácky vyrobených prírodných mydiel, ktoré môžu spôsobiť kožné problémy. A preto nehľaďte pri výbere len na cenu. Odvďačí sa vám nielen vaše telo, ale aj príroda.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií