fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Lešti a Sliači vyrastie kontajnerové mestečko a stanový kemp pre zahraničné ozbrojené sily NATO

Ministerstvo obrany SR získa na vybudovanie kontajnerového mestečka a stanový kemp 31,4 milióna eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Centre výcviku Lešť a na leteckej základni Sliač vyrastie kontajnerové mestečko a stanový kemp pre zahraničné ozbrojené sily členských krajín NATO na Slovensku.

Vláda SR to schválila na svojom dnešnom rokovaní. Pre Ministerstvo obrany SR by sa malo vyčleniť na tento účel 31,4 milióna eur.

Rozhodnutie je v nadväznosti na uznesenie Národnej rady SR z 15. marca a uznesenie zo 4. mája, ktorými sa schválila aktualizácia prítomnosti tritisíc príslušníkov členských krajín v rámci bojovej skupiny NATO na území SR.

Ubytovacie kapacity by sa mali zabezpečiť v Centre výcviku Lešť – táborisko Riečky a tábor Slávia s maximálnou kapacitou 2 444 lôžok a na leteckej základni Sliač s maximálnou kapacitou 600 lôžok.

Viac k témam: Vojaci NATO
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Lešti a Sliači vyrastie kontajnerové mestečko a stanový kemp pre zahraničné ozbrojené sily NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií