fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Námestí SNP v Bratislave sa pietnej spomienky na obete zúčastnil aj minister Naď

Stalo sa tak pri príležitosti nadchádzajúceho 78. výročia jeho vypuknutia.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď sa dnes na Námestí SNP v Bratislave zúčastnil na pietnej spomienke na obete Slovenského národného povstania (SNP). Ako informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Koval Kakaščíková, stalo sa tak pri príležitosti nadchádzajúceho 78. výročia jeho vypuknutia.

Vďačnosť a úcta voči hrdinom Slovenského národného povstania nesmie byť opomínaná ani po 78 rokoch. Stáli pred otázkou života a smrti – svojím bojom získali život pre budúce generácie a mnohí z nich pre to obetovali ten vlastný,“ uviedol Naď.

Zároveň pripomenul paralelu boja za hodnoty slobody a demokracie s aktuálnou vojnou na Ukrajine. „Pre mocenské ambície jednotlivca opäť umierajú desaťtisíce ľudí. História sa, žiaľ, opakuje. Preto aj my, rovnako ako účastníci SNP, musíme obstáť v skúške hodnôt – podporovať spravodlivú obranu,“ zdôraznil minister obrany.

Slovenské národné povstanie vypuklo 29. augusta 1944. Jeho centrom sa stala Banská Bystrica. Rozsahom, dĺžkou a vojenským významom je SNP radené medzi najvýznamnejšie antifašistické vystúpenia.

Viac k témam: Námestie SNP v Bratislave, SNP Slovenské národné povstanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Námestí SNP v Bratislave sa pietnej spomienky na obete zúčastnil aj minister Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vodič Fordu spôsobil v okrese Skalica tragickú dopravnú nehodu, do auta vrazil aj motorkár (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií