fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko opäť mieri sneženie. Napadne aj 20 cm snehu

Pod snehom sa nachádza prevažne časť stredného a východného Slovenska, zatiaľ čo na západe je prevažne len poprašok. To sa však už čoskoro zmení, nakoľko nás čaká ďalšia vlna sneženia, ktorá zasiahne mnohé oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Už onedlho k nám dorazia ďalšie vlny sneženia, ktoré prinesú na naše územie novú nádielku. Opäť však nepôjde o nádielku pre celé naše územie. Niektoré oblasti Slovenska sa dočkajú až 20 cm snehu a iné sa dočkajú len “čľapkanice”, prípadne dažďa.

Počasie totiž bude na našom území ovplyvňovať oklúzny front, ktorý mieri ku nám a cez naše územie bude postupovať teplotné rozhranie. To tak vytvorí styk medzi teplým a studeným vzduchom. Podľa aktuálnych predpovedí by toto teplotné rozhranie malo postupovať cez západné Slovensko. Zatiaľ čo tak na strednom a východnom Slovensku bude výdatne snežiť, tak na západe môže aj výraznejšie pršať.

Prvé zrážky by sa nad naše územie mali nasunúť od západu v priebehu štvrtkových večerných hodín. Postupne sa od západu rozsneží, ale v niektorých oblastiach aj rozprší.

Oblasti, kde by malo pršať, sa každým výstupom numerických modelov mierne menia, no podľa aktuálnych predpovedí by sa kvapalné zrážky mali vyskytovať napríklad na Záhorí, či v západnej časti západného Slovenska. Výskyt kvapalných zrážok zachytáva zelená farba na mape.

Prečítajte si tiež:
Na východ k nám mieria búrky z Maďarska. Vyskytuje sa aj krupobitie
Očakávaný charakter zrážok
Očakávaný charakter zrážok

Zrážky by teda na krajnom západe mali byť prevažne kvapalné, no nad nulou by sa mali teploty pohybovať na takmer celom západnom Slovensku. Snežiť tak môže aj v okolí Nitry, či Nových Zámkov, no sneh sa bude na zemskom povrchu len ťažko držať.

Vo zvyšných častiach Slovenska, predovšetkým teda na strednom a východnom Slovensku sa môžu v piatok ráno tešiť na celkom slušnú novú snehovú nádielku.

Piatkové ráno by tak malo byť biele, pričom napadne priemerne od 1 do 4 cm. Na krajnom východe, či v Žilinskom kraji a na horách však môže spadnúť 5 až 7 cm nového snehu.

Sneženie by v piatok ráno malo ustávať, ale nie nadlho. Už v piatok popoludní by sa nad naše územie malo nasunúť ďalšie zrážkové pole, ktoré prinesie na stredné a východné Slovensko opäť nádielku snehu. Na západe by malo prevažne pršať. Na severe územia však môže do sobotňajšieho rána pripadnúť aj 20 cm snehu.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií