fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku sa poriadne ochladí! V utorok bude snežiť

Nadchádzajúce dni prinesú na naše územie upršané a sychravé počasie, no okrem daždivých dní sa na našom území aj poriadne ochladí a čaká nás teplotne podpriemerné počasie. V dôsledku toho poklesne na našom území aj hranica sneženia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensko mieri vlna studeného počasia. Postará sa o to vlniaci sa front, ktorý bude niekoľko dní ovplyvňovať počasie na našom území. No do vývoja počasia zasiahnu aj tlakové níže, ktoré sa postarajú ako o vlhkosť, tak prísun studeného vzduchu.

Tlakové níže sa v týchto chvíľach prehlbujú nad južnou Škandináviou a nad severným Talianskom. Okolo tlakovej níže, ktorá sa nachádza nad južnou Škandináviou k nám začne od severu z oblasti Severného mora zatekať chladný vzduch.

Súčasne sa tlaková níž so stredom nad Talianskom vydá budúci týždeň cez Jadran nad Balkán až do našej oblasti a vďaka tomu sa ešte viac ochladí.

Teploty, ktoré nás v prvú polovicu týždňa čakajú sa budú pohybovať od +4 °C na severe, po +11 °C na juhu územia. Nočné teploty by sa mali pohybovať pod hranicou +10 °C a na severe pod hranicou +5 °C.

Očakávané teploty počas dňa budú až o 8-9 °C nižšie ako je na súčasnú ročnú dobu bežné. Na druhú októbrovú dekádu tak bude nezvyčajne chladno.

Prečítajte si tiež:
POZOR! Do Európy mieri veterná búrka Eugen. Škody hrozia aj Slovensku

Vplyvom prísunu chladného vzduchu začne klesať aj hranica sneženia. Snežiť už nebude len ako doteraz vo vysokých polohách Tatier, ale snehové vločky zavítajú aj do ďalších oblastí.

Hranica sneženia by mala klesať postupne aj pod hranicu 2000 m n.m. Najchladnejšie by malo byť v Žilinskom kraji a práve tu bude hranica sneženia ležať najnižšie. Snežiť by mohlo už od 1400 m n.m.

Očakáva sa, že najchladnejšie bude na našom území v noci z utorka na stredu, kedy by ojedinele mohla hranica sneženia klesnúť aj k hranici 1000 m n.m.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií