fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viac

Zatiaľ USA darovali Ukrajine iba štyri HIMARS, ale nevylúčili, že v budúcnosti poskytnú ďalšie.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.6.2022 (Webnoviny.sk) – Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS zo Spojených štátov. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to vo štvrtok oznámil ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov, pričom sa poďakoval svojmu americkému rezortnému kolegovi Lloydovi Austinovi za poskytnutie týchto zbraní.

Informuje o tom televízia CNN. Zároveň však pripomína, že sa jej nepodarilo nezávisle overiť, kedy raketomety prišli na Ukrajinu a či už ich použili na bojisku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusko aj Ukrajina už prevádzkujú salvové raketové systémy, ale šesťraketový systém HIMARS, ktorý poslali USA na pomoc Kyjevu je pokročilejší, pričom je presnejší a má lepší dosah.

Ukrajina požiadala o približne 300 týchto systémov. Zatiaľ USA darovali Ukrajine iba štyri HIMARS, ale nevylúčili, že v budúcnosti poskytnú ďalšie.

Tri salvové raketomety pošle Ukrajine aj Nemecko, oznámila v stredu tamojšia ministerka obrany Christine Lambrechtová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketové systémy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajinu dorazili salvové raketomety HIMARS z USA, v budúcnosti ich možno pošlú viac © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na Donbase zomrel prvý český dobrovoľník bojujúci za oslobodenie Ukrajiny, bol členom práporu Karpatská Sič
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií