fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na volebný míting KDH vtrhli kotlebovci, hajlovali a nadávali

Volebný míting KDH sa neobišiel bez komplikácií. V Dubnici nad Váhom im naň vtrhli kotlebovci a začali hajlovať. Zdá sa, že politika a slušné správanie k sebe na Slovensku veľmi nejdú dokopy.

Máte tip? napíšte nám mailom

Volebný míting KDH s problémami

Volebný míting KDH sa v utorok konal v Dunajskej Strede. Ako informoval líder strany Alojz Hlina, hajlovali im tam kotlebovci. Na facebookom profile o tom informoval fanúšikov a bolo z neho cítiť poriadne rozhorčenie. Nenahnevalo ho len to, že sa im votreli na míting a správali sa tak, ako vždy. Dodal, že ich chválil aj katolícky kňaz a nezabúdajú sa odplatiť za to, že ich mafia v politike a podnikateľ Marián Kočner zachránili pred rozpustením. Spomenul aj to, že na kandidátke majú človeka zodpovedného za najväčší podvod na Slovensku a hovoria, že nemajú nič s korupciou. Volebný míting KDH si tak Alojz Hlina bude ešte dlho pamätať.

View this post on Instagram

Čo treba urobiť, keď vám kotlebovec hajluje na mítingu? Dnes sme mali stretnutie v Dubnici nad Váhom. Príjemné stretnutie a dobrá diskusia, až kým tam neprišli dvaja kotlebovci. Začali s tým, že sa spýtali, prečo si myslíme, že kotlebovci sú fašisti. Dopĺňal ho druhý, ktorý hovoril, že mu babka hovorila, že nemeckí vojaci neboli zlí. Snažil som sa im odpovedať aj tým, ako vypovedal člen Hlinkovej gardy, ako deťom strhávali retiazky, keď ich hádzali do vápennej pece v Nemeckej počas vojny a že Kotleba v gardistickej uniforme pochodoval s fakľami zo židovského cintorína do Zvolena. Spýtal som sa ho, že či teda nemá pocit, že to môže v ľuďoch asociovať, že kotlebovci majú čo do činenia s fašistami. Začali tam hulákať, skákať do reči. Ľudia ich vyzývali, nech odídu a keď odchádzali, tak jeden z nich nám krásne vzorovo zahajloval. Bola plná miestnosť ľudí, ktorí to videli a boli z toho pohoršení. Takže mám pocit, že si kotlebovci sami zodpovedali na otázku, že prečo si o nich myslíme, že sú fašisti. Ak sa človek, ktorý zahajluje zároveň čuduje, že si o ňom ľudia myslia, že je fašista, tak je asi viac ako len prostoduchý. Tento hajlujúci kotlebovec mi ešte stihol povedať, že som špinavý kresťan. Už som bol všelijaký, po dnešku som už aj špinavý kresťan. Ak by polícia chcela v prípade hajlujúceho kotlebovca nejakú súčinnosť, tak jej ju samozrejme vieme poskytnúť.

A post shared by Alojz Hlina (@alojz_hlina) on

Ľudia ich tam nechceli

Na volebný míting KDH prišli aj dvaja muži, ktorí sú prívržencami strany Mariána Kotlebu. Keď sa začali o nemeckých vojakoch, ktorí boli počas druhej svetovej vojny prítomní aj na Slovensku, vyjadrovať pozitívne, ostatní ich tam príliš nechceli. Vyzvali ich, aby odišli a pri odchode im zahajlovali. Alojz Hlina povedal, že jeden z nich mu ešte stihol vynadať do špinavých kresťanov. Vzhľadom na to, že Marián Kotleba sa neustále objavuje s krížom na saku a rozpráva o kresťanských hodnotách, je to vlastne smutno smiešne a kotlebovci ani sami nevedia, čomu veria.

Nenávisť a hnev šíria aj inde

V januári sa konal volebný míting kotlebovcov, kde došlo aj k násiliu. Okrem fanúšikov ĽSNS prišli aj ich odporcovia a podporovatelia iniciatívy Trnava s fašistami nediskutuje. Nechýbali ani Rómovia, ktorých kotlebovci častujú rôznymi pomenovaniami. Aj keď to bolo emóciami nabité stretnutie, prebehlo v poriadku. Problém nastal až po zhromaždení. Pavel Sibyla z Progresívneho Slovenska na sociálnej sieti uviedol, že po skončení protestu v Trnave došlo ku konfliktu medzi odchádzajúcou skupinou a sympatizantmi ĽSNS. Napadnutých bolo podľa jeho slov niekoľko ľudí a roztrhali mu j transparenty, ktoré sa im nepáčili. Volebný míting KDH sa bez násilia zaobišiel.

Dostal som do držky a nasral som sa. Akože naozaj chceme nechať túto krajinu Kotlebovcom? Bol som na proteste proti…

Zveřejnil(a) Ľubomír Ondrejkovič dne Pátek 31. ledna 2020

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Facebook Alojz Hlina Instagram Alojz Hlina
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií