fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Naď vyzdvihol dobré vzťahy s Južnou Kóreou. Tvrdí, že vďaka spolupráci môže prosperovať obranný priemysel oboch krajín

Slovenskej delegácii prezentovali zbraňové aj nezbraňové systémy, aj systémy využívané v rámci boja proti terorizmu.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Z intenzívnejšej slovensko-kórejskej spolupráce môže prosperovať obranný priemysel oboch krajín, uviedol minister obrany SR (MO SR) Jaroslav Naď (OLaNO) na obrannom veľtrhu DX-KOREA 2022 v Južnej Kórei.

Šéf rezortu sa v rámci programu svojej pracovnej cesty v Kórejskej republike zúčastnil na veľtrhu, ktorý sa ako jediný v Kórejskej republike zameriava na vybavenie pozemných síl. Informovalo o tom tlačové oddelenie Ministerstva obrany SR.

Spoločné hodnoty

Slovenskej delegácii boli v rámci exhibície prezentované zbraňové aj nezbraňové systémy, systémy využívané v rámci boja proti terorizmu, ako aj autonómne systémy, umelá inteligencia či ďalšie vojenské vybavenie.

„Vzťahy medzi Slovenskom a Kóreou sú založené na spoločných hodnotách demokracie, rešpektovania ľudských práv, právneho štátu a slobodnom trhovom hospodárstve. Nielen my, ale aj naši kórejskí priatelia vidia potenciál na zintenzívnenie spolupráce, z ktorej môže prosperovať obranný priemysel oboch krajín. V našej delegácii sú preto viaceré slovenské firmy, ktoré týmto chceme podporiť,“ povedal minister Naď.

Záujem o spoluprácu

Šéf slovenského rezortu obrany zároveň deklaroval záujem slovenských firiem obranného priemyslu spolupracovať s kórejskými partnermi.

Prečítajte si tiež:
Ruské jednotky budú po opravách schopné preskupiť sily približne o mesiac

„Vítaný je každý podnet na rozvoj spolupráce v tejto oblasti, ktorý môže prispieť k zvýšeniu obranyschopnosti oboch krajín. Odborný ľudský a technický potenciál slovenského obranného priemyslu je schopný zabezpečiť výskum, výrobu, opravy a modernizáciu sofistikovaných zbraňových systémov, techniky a materiálu. Máme však aj schopnosti v oblasti najmodernejších leteckých simulátorov a výcvikových systémov, ktoré konkurujú tým najväčším spoločnostiam na svete,“ uzavrel Naď.

Obranný veľtrh DX-KOREA 2022 potrvá do nedele (25. septembra). Tento rok návštevníci veľtrhu môžu vidieť dohromady 300 vystavovateľov zo 40 krajín v celkovo 1 350 stánkoch.

Zdroj: Webnoviny.sk – Naď vyzdvihol dobré vzťahy s Južnou Kóreou. Tvrdí, že vďaka spolupráci môže prosperovať obranný priemysel oboch krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií