Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko je 22. najbezpečnejšia krajina na svete. Rakúsko je tretie

Podľa Globálneho mierového indexu je Slovensko 22. najbezpečnejšia krajina na svete. Oproti minulosti sme si tak polepšili o tri priečky.

Pokračovanie pod reklamou

Bezpečnosť krajiny je dôležitým parametrom nielen pre jej obyvateľov, ale aj pre tých, ktorí cestujú do krajiny za oddychom. Mnoho turistov o výbere dovolenkovej destinácie rozhoduje práve na základe miery bezpečnosti. Aj preto sa každý rok zverejňuje rebríček, kde sa určia tie najbezpečnejšie krajiny na našej planéte.

Pokračovanie pod reklamou
Zdroj: visionofhumanity.org

Za rok 2018 prvé miesto obsadil Island. Krajina, ktorá sa teší veľkému množstvu turistov, za to jednoznačne vďačí aj takýmto pozitívnym hodnoteniam. Druhé miesto obsadila taktiež krajina pokoja a mieru – Nový Zéland. Ak sa chcete cítiť o čosi bezpečnejšie ako u nás, nemusíte chodiť veľmi ďaleko. Prvú trojku totiž uzatvára náš západný sused, Rakúsko. 

Zdroj: visionofhumanity.org

Ak vycestujete do Rakúska, mali by ste sa cítiť bezpečnejšie ako u nás. Slovensko obsadilo v prestížnom rebríčku 22. pozíciu. Oproti poslednému obdobiu je to posun o tri priečky vyššie. Dobré miesto obsadili taktiež napríklad Česi. Česká republika je siedmou najbezpečnejšou krajinou na svete. 

Zdroj: visionofhumanity.org

Najobľúbenejšia dovolenková destinácia slovenských turistov, Chorvátsko, sa v rebríčku tiež umiestnilo do 30. miesta, a to konkrétne na 27. pozícii. Najhoršie, a teda najviac nebezpečné krajiny na svete, sú Južný Sudán či Afganistan. Úplne najhoršie je na tom Sýria. 

Zdroj: visionofhumanity.org

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií