fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko je 22. najbezpečnejšia krajina na svete. Rakúsko je tretie

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa Globálneho mierového indexu je Slovensko 22. najbezpečnejšia krajina na svete. Oproti minulosti sme si tak polepšili o tri priečky.

Bezpečnosť krajiny je dôležitým parametrom nielen pre jej obyvateľov, ale aj pre tých, ktorí cestujú do krajiny za oddychom. Mnoho turistov o výbere dovolenkovej destinácie rozhoduje práve na základe miery bezpečnosti. Aj preto sa každý rok zverejňuje rebríček, kde sa určia tie najbezpečnejšie krajiny na našej planéte.

Zdroj: visionofhumanity.org

Za rok 2018 prvé miesto obsadil Island. Krajina, ktorá sa teší veľkému množstvu turistov, za to jednoznačne vďačí aj takýmto pozitívnym hodnoteniam. Druhé miesto obsadila taktiež krajina pokoja a mieru – Nový Zéland. Ak sa chcete cítiť o čosi bezpečnejšie ako u nás, nemusíte chodiť veľmi ďaleko. Prvú trojku totiž uzatvára náš západný sused, Rakúsko. 

Zdroj: visionofhumanity.org

Ak vycestujete do Rakúska, mali by ste sa cítiť bezpečnejšie ako u nás. Slovensko obsadilo v prestížnom rebríčku 22. pozíciu. Oproti poslednému obdobiu je to posun o tri priečky vyššie. Dobré miesto obsadili taktiež napríklad Česi. Česká republika je siedmou najbezpečnejšou krajinou na svete. 

Prečítajte si tiež:
Ľudská lenivosť bez hraníc. Je to aj váš prípad?
Zdroj: visionofhumanity.org

Najobľúbenejšia dovolenková destinácia slovenských turistov, Chorvátsko, sa v rebríčku tiež umiestnilo do 30. miesta, a to konkrétne na 27. pozícii. Najhoršie, a teda najviac nebezpečné krajiny na svete, sú Južný Sudán či Afganistan. Úplne najhoršie je na tom Sýria. 

Zdroj: visionofhumanity.org

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií