Viete, kto je najbohatším človekom? Hodnota jeho majetku prekročila 150 miliárd dolárov!

Viete, kto je najbohatším človekom? Hodnota jeho majetku prekročila 150 miliárd dolárov!

Jeff Bezos je najbohatším človekom v modernej histórii. Hodnota majetku zakladateľa Amazonu podľa Bloomberg Billionaires Index v pondelok prekročila 150 miliárd USD (127 miliárd eur).

To je približne o 55 miliárd USD viac než hodnota majetku spoluzakladateľa Microsoftu Billa Gatesa, druhého najbohatšieho človeka.

Bezos (54) teraz prekonal Gatesa aj po úprave o infláciu. Gatesov majetok dosiahol v roku 1999 dočasne 100 miliárd USD, čo by dnes bolo okolo 149 miliárd USD. To robí zo šéfa Amazonu najbohatšieho človeka na zemi prinajmenšom od roku 1982, keď Forbes prvýkrát zverejnil poradie najbohatších ľudí.


Akcia Amazonu v pondelok v New Yorku stúpla na 1825,73 USD a hodnota Bezosovho majetku na 150,8 miliardy USD. Od začiatku roka 2018 akcia Amazonu vyskočila o 56 % a hodnota Bezosovho majetku o 52 miliárd USD.

Podľa indexu agentúry Bloomberg je aktuálne druhým najbohatším človekom Gates (95,5 miliardy USD) a tretím Warren Buffett (83 miliárd USD). Po nich nasleduje zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg (82 miliárd USD).

Zdroje: http://www.teraz.sk/magazin/najbohatsi-clovek/337300-clanok.htmlhttps://www.bloomberg.com/billionaires/

Foto: http://digg.com/2018/prime-day-jeff-bezos

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ilustrácie, ktoré nepotrebujú komentár: Peniaze a moc ovládajú celý svet
Google+ Linkedin

Written By :

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.