Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najkrajšie pláže sveta! Prvú desiatku zverejnil portál Tripadvisor

Jemný piesok, priezračná voda a dychberúci výhľad. Poďte s nami navštíviť tie najkrajšie pláže sveta. Rebríček, tak ako každý rok, zostavil známy cestovateľský portál Tripadvisor.

Dnes budeme cestovať. Možno len prstom po mape, ale aj to sa ráta. Veď leto sa nezadržateľne blíži, dovolenka sa sama nenaplánuje. Pri výbere tej správnej destinácie si turisti zvyknú pomáhať Instagramom alebo rôznymi cestovateľskými portálmi. Asi najznámejší z nich je Tripadvisor.

Stránka každý rok zverejňuje rôzne rebríčky miest, ktoré stoja za návštevu. Rebríčky zostavuje výhradne na základe užívateľských recenzií. A práve užívatelia rozhodli, že toto sú najkrajšie pláže sveta roka 2020.

1. Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazília

Ostrov Fernando de Noronha sa nachádza v Atlantickom oceáne a patrí Brazílii. Ak si predstavíte raj na zemi, tento ostrov má k nemu veľmi blízko. Priemerná mesačná teplota ovzdušia sa pohybuje od 28,1 °C v júli po 30 °C vo februári. Pláž Baia do Sancho získala titul „najkrajšia pláž sveta“ už druhý rok po sebe.

2. Grace Bay Beach, Providenciales, Turks a Cairos

Súostrovie Turks a Caicos nájdete v Karibskom mori. Súostrovie je samostatnou kolóniou, ktorá patrí pod Veľkú Britániu. Pláž Grace Bay Beach je známa svojím mäkkým bielym pieskom a nádherne sfarbeným morom.

3. Playa Paraiso, Cayo Largo, Kuba

Pláž sa nachádza na malom ostrove Cayo Largo, ktorý patrí pod Kubu. Jeden z užívateľov Tripadvisoru o tomto mieste napísal:

„Piesok je ako múka. More je také pokojné. Jediné, čo potrebujete, je plážová stolička a piña colada.“

4. Spiaggia dei Conigli, Lampedusa,  Taliansko

Máme tu aj prvého euróskeho zástupcu. Pláž Spiaggia dei Conigli nájdete na ostrove Lampedusa, ktorý leží južne od Sicílie. Pláž je výnimočná najmä kvôli množstvu morských živočíchov, ktoré žijú v miestnych vodách.

5. Prainhas do Pontal do Atalaia, Arraial do Cobo, Brazília

Táto pláž sa nachádza neďaleko mesta Rio de Janeiro. Dá sa na ňu dostať len člnom a počet návštevníkov je preto obmedzený. Aj vďaka tomu tu nezažijete nátresk turistov.

6. Seven Mile Beach, Grand Cayman, Kajmanské ostrovy

Už z názvu asi tušíte, čo je hlavnou výhodou tejto pláže. Áno, je dlhá 7 míľ (11km) a môžete sa na nej prechádzať od rána do večera.

7. Eagle Beach, Aruba

Ostrov Aruba je konštituentnou krajinou Holandského kráľovstva. Už tradičnou výbavou tohto Karibského ostrova je biely piesok a tyrkysová voda.

8. Flamenco Beach, Culebra, Puerto Rico

Jeden z užívateľov Tripadvisoru o tejto pláži napísal:

„Voda bola taká čistá a modrá a nádherne kontrovala s horami na pozadí. Na tomto mieste sa nedá urobiť zlá fotka.“

9. Pláž Varadero, Varadero, Kuba

Pre mnohých ľudí práve pláž Varadero patrí medzi najkrajšie pláže na našej planéte. Turisti si pochvaľujú najmä množstvo aktivít, ktoré sa tu dajú robiť.

10. Pláž Kleftiko, Milos, Grécko

Prvú desiatku nám uzatvára pláž Kleftiko, ktorú nájdete na ostrove Milos. Milos je súčasťou gréckych Kyklád.

Zdroj Tripadvisor Daily mail Wikipedia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií