fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Niektorí Slováci už môžu cestovať do Chorvátska

Slováci, ktorý vlastnia v Chorvátsku nehnuteľnosť alebo loď tam môžu už vycestovať.

Máte tip? napíšte nám mailom

Slováci už môžu vycestovať do Chorvátska, avšak musia mať na to dôvod informujú tvnoviny.sk.

Slováci, ktorý tam vlastnia nehnuteľnosť či loď môžu cestovať do Chorvátska ako zvyčajne cez Rakúsko a Slovinsko. ,,V Rakúsku je potrebné v prípade kontroly preukázať sa negatívnym testom na COVID-19, nesmie by však staršie ako štyri dni. To isté platí aj pri ceste z Chorvátska späť po tej istej trase,” vysvetlil prezident Zväzu cestovného ruchu Marek Harbuľák pre tvnoviny.sk. Teda nie sú klasický turisti.

Harbuľák ďalej informuje, že ,,v týchto dňoch zaznamenávame výraznejšie uvoľňovania týchto režimov v niektorých krajinách, no mnohé uvoľnenia sú stále podmienené vývojom ochorenia v danej krajine či susedných krajinách, a môžu sa meniť”.

Preto sa odporúča sledovať aktuálne informácie na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Chorvátsko a Čierna Hora

České cestovné kancelárie prišli s novým nápadom. Chcú vytvoriť cestovný koridor pre dovolenkárov smerujúcich na dovolenku k moru. Do ich plánu chcú zakomponovať aj Slovensko. Väčšina ľudí cestuje práve k moru do Chorvátska či Bulharska.

Tento koridor by bol vytvorený v spolupráci s inými krajinami.  Cieľom je, aby sa po návrate z dovolenky nemusela podstupovať  2-týždňová karanténa.

Prečítajte si tiež:
Aj na Slovensku sú pamiatky, ktoré treba obnoviť: Tieto poklady prosia o pomoc

Turisti, ktorí budú chcieť ísť do Chorvátska, budú musieť mať zdravotné osvedčenie preukazujúce, že nie sú infikovaní.

Slovenský rezort diplomacie tiež plánuje nadviazať kontakt s Chorvátskom.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tvnoviny
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií