fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Necestujte za hranice, dovolenkujte na Slovensku! TOTO sú dôvody, ktoré vás presvedčia

Je tu leto a s ním aj vytúžené dovolenky a zaslúžený oddych. Hoci veľa ľudí volí dovolenku v zahraničí, prinášame niekoľko dôvodov, prečo sa skutočne oplatí dovolenkovať na Slovensku. 

Máte tip? napíšte nám mailom

Jedným z dôvodov, prečo chodíme dovolenkovať do zahraničia, je more a fakt, že pri ňom dokážeme byť už po pár hodinách cesty autom. Na tie najbližšie destinácie sme sa pozreli v tomto článku. Nie každý však má dostatok financií na to, aby si dovolenku v zahraničí mohol dovoliť. Bohužiaľ, ani dovolenka na Slovensku nepatrí medzi najlacnejšie, prináša však so sebou niekoľko výhod.

Príspevok zamestnávateľa

Od 1. januára roku 2019 prišiel do platnosti zákon o rekreačných poukazoch. V praxi to znamená, že ak pracujete vo firme s viac ako 50 zamestnancami a po dobu dlhšiu ako 24 mesiacov, máte nárok na príspevok 55 % z celkovej výšky výdavkov. Maximálne vám však preplatia 275 eur ročne. Príspevok nemusíte minúť naraz a platí počas celého kalendárneho roka.

Zdroj: travelguide.sk

Rozmanitá krajina

Aj napriek tomu, že je Slovensko malou krajinou, nemožno mu odoprieť, že okrem mora tu máme takmer všetko. Na severe krajiny si môžete užiť dovolenku v horskom prostredí rôznych pohorí (prečítajte si, čo stihnete v Tatrách za jeden víkend) a v zime si užiť lyžovačku. Počas leta je tu možnosť turistiky a rôznych atrakcií. Väčšina lyžiarskych stredísk má počas leta v prevádzke horské dráhy či rôzne adrenalínové atrakcie. Medzi najlepšie vybavené strediská aj počas letnej sezóny patrí Jasná, Tatranská Lomnica či Štrbské Pleso.

Prečítajte si tiež:
Dovolenka pri mori? Grécko plánuje letnú sezónu napriek pandémii

Na opačnej strane Slovenska je zase niekoľko desiatok kúpalísk a aquaparkov. Mnohé z nich vás prekvapia naozaj priaznivou cenou. Odporúčame navštíviť to vo Veľkom Mederi.

Zdroj: travelslovakia.sk

Dostupnosť

Ako sme spomínali vyššie, ani dovolenka na Slovensku nie je lacnou záležitosťou. Pri správnom naplánovaní však môže byť aspoň lacnejším variantom. Ak ste sa rozhodli dovolenkovať na Slovensku, nemusíte absolvovať veľkú diaľku, a tak ušetríte na pohonných hmotách. Dovolenkovať sa dokonca vôbec nemusíte vybrať autom. Bez problémov môžete nasadnúť na vlak alebo bicykel

Zdroj: bratislavskenoviny.sk

Peniaze, ktoré miniete, ostanú doma

V zásade je úplne jedno, kde budete dovolenkovať, vždy tam budete míňať svoje peniaze. Rozhodnutím tráviť dovolenku na Slovensku však podporíte náš cestovný ruch a zlepšenie infraštruktúry u nás a nie napríklad v Chorvátsku.

Nechajte sa na Slovensko navnadiť aj videom od Patrika Pulínyiho:12

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií