fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Raj pre milovníkov piva: TOTO je 7 najlepších pivární na Slovensku!

Najlepšie pivárne na Slovensku, ktoré by mal navštíviť každý milovník piva aspoň raz. Navyše, viete, kde si môžete dopriať pivový kúpeľ?

Máte tip? napíšte nám mailom

1. ŽiWELL (Piešťany)

Tento mladý pivovar vniesol do remesla kreatívnosť a nápad. Každé pivo je jedinečné a mnohé z nich citátmi odkazuje na rôzne osobnosti. Napríklad pivo Vandal pomenovali pivári podľa moderátora a hudobníka Štefana Chrappu. Nájdete tu aj pivo paraolympijského cyklistu Jozefa Metelku. K pivku si môžete sadnúť v príjemnom prostredí reštaurácie, a okrem tohto zlatistého moku si môžete dopriať aj niektoré z vynikajúcich jedál.

2. Urpiner (Banská Bystrica)

Pivovar nadviazal na tradíciu starého pivovara v meste pod Urpínom. Je oveľa väčší, než väčšina Slovenských pivárni a svoje kúsky predáva aj v zahraničí. Táto slovenská firma si dokázala vytvoriť pevné meno a vďaka investíciám do technológií sa z nej stala veľmi silná značka. Okrem toho, za svoje produkty získava aj množstvo ocenení.

najlepšie pivárne na Slovensku
Zdroj: unsplash.com

3. Strupavar (Stupava)

Tento pivovar funguje v Stupave od roku 2012. Odvtedy prebehol rozširovaním a zavádzaním nových technológií do výroby, čo pomohlo zväčšiť jeho objem. Dnes vám fľašové pivko predajú v predajni v Stupave a s hustou penou ho načapujú v Bratislave v podniku s názvom Stupavar Beer Pub. Podľa portálu fici.sme sa pivá tejto spoločnosti kvalitou vyrovnajú tým najlepším českým pivám.

Prečítajte si tiež:
10 celebrít, ktoré stratili svoje panenstvo s inou celebritou

4. Sandorf (Prievaly)

Pivovar sa nachádza v priestoroch bývalého Šandorfského šenku. Pivko varia priamo v reštaurácii, ale aj v zrekonštruovanej pivnici pod pohostinstvom. Presne tam aj kvasia a zrejú rôzne ležiaky. Aj tento pivovar vyšľachtil pivká ktoré získali mnoho ocenení. Zaujímavosťou je, že v miestnom wellnesse si môžete dopriať pivný kúpeľ.

5. Kaltenecker (Rožňava)

V Kalteneckeri varia svoje pivá zo 100 % sladu a nepoužívajú ani žiadne stabilizátory. Aj preto patrí medzi najlepšie pivárne na Slovensku. Rovnako, ako aj iné pivovary, aj tento prináša svoje sezónne hity. Vznikol v roku 1997 a odvtedy sa jeho pivári snažia do týchto zlatistých mokov prinášať pestrosť a fantáziu. Skúste niekedy ochutnať ich bazový špeciál.

6. Wywar (Holíč)

Ponúka rôzne druhy pív, ako napríklad ALE alebo svetlé či polotmavé ležiaky. Vychutnať si ich môžete v zaujímavom prostredí pivnice, odkiaľ máte spoza sklenenej steny výhľad na samotný pivovar. Tak zistíte, akú dlhú cestu pivo prešlo, kým sa ocitlo vo vašom pohári. Okrem pivnice si mok môžete vychutnať aj v reštaurácii s názvomJozef II.

Prečítajte si tiež:
Koronavírus:Nová hra o smrtiacom víruse trhá rebríčky obľúbenosti

7. Kastelán (Oravský Podzámok)

Kvalitné pivko priamo z Oravy nájdete v malebnej zámockej reštaurácii s terasou. Priamo pod hradom si tak môžete vychutnať napríklad svetlý ležiak Thurzo alebo polotmavý Korvín. Ochutnať môžete aj pivá z druhu ALE, ktoré miestni pivári pomenovali napríklad po Báthoryčke či Draculovi. Ponuka sa pravidelne mení, a tak nikdy neviete, akú dobrotu majú práve v ponuke.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií