fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie seriály za posledné obdobie: 7 dokumentov, ktoré sa oplatí vidieť

Máte tip? napíšte nám mailom

Aké najlepšie seriály by ste mali vidieť? Pozrite si náš zoznam top 7 dokumentov, ktoré jednoznačne stoja za pozretie a niečo vás aj naučia.

Najlepšie seriály

1. Planéta Zem (2006)

Ak vás zaujíma Zem, príroda a rôzne zaujímavosti z tejto oblasti, Planéta Zem je pre vás ako stvorená. Tento seriál detailne skúma najextrémnejšie prostredia našej planéty. Zachytáva najhlbšie jaskyne, antarktické mrazy či jedinečné zvieratá, a to úplne jedinečným a novým spôsobom.

Táto snímka vznikala 5 rokov a požívatelia Česko-Slovenskej filmovej databázy ho v rebríčku o najlepšie seriály posadili na tretie miesto. Od divákov si získal 95 % a na zahraničnom portáli IMDb o jedno percento menej.

2. Planéta Zem II (2016)

Ešte o niečo chvály hodnejšie je pokračovanie seriálu s názvom Planéta Zem II. Vzniklo o 10 rokov neskôr a vzhľadom aj na technologický posun, filmári si mohli dovoliť robiť omnoho viac. Podľa csfd.cz ide zároveň o najdrahší prírodovedecký dokumentárny seriál od BBC a stal sa historicky najsledovanejším dokumentom v celej Británii.

Vnímanie sveta z perspektívy zvierat a kúzelné zábery z putovania po svete v kombinácii s hudbou od Hansa Zimmera nenechajú chladného žiadneho diváka. V Planéte Zem II budete mať možnosť nahliadnuť do života zvierat tak, ako nikdy predtým. Dokument má v rebríčku o najlepšie seriály na portáli ČSFD prvé miesto.

Prečítajte si tiež:
Whitney: do kín prichádza film o legendárnej speváčke

3. Černobyľ (2019)

Jadrová havária, ktorá sa udiala 26. apríla 1986, otriasla celým svetom. Nejde však len o nebezpečné rádioaktívne látky, ktoré sa dostali do vzduchu až po Škandináviu a západnú Európu. Filmári upriamujú pozornosť aj na neschopnosť jednotlivcov v Sovietskom zväze priznať si chybu a prejaviť pokoru.

Spoločnosť HBO a Sky vytvorili päť-dielne veľdielo, ktoré mapuje najväčšiu katastrofu v dejinách ľudstva. Seriál režíroval Johan Renck a scenár mal na starosti Craig Mazin. Diváci seriál na ČSFD ohodnotili 96 %, čo mu pomohlo dosiahnuť druhé miesto v rebríčku o najlepší seriál.

4. Modrá planéta II (2017)

Štvrté miesto v rebríčku najlepších seriálov patrí práve pokračovaniu seriálu Modrá planéta. Ide o vzrušujúcu výpravu do neprebádaných kútov morí, oceánov a iných krásnych miest Zeme. Spoznáte jedinečné morské tvory, ich správanie a spôsob akým žijú.

Modrá planéta II akoby aktualizuje svoju staršiu verziu seriálu z roku 2001 a prináša nové, doposiaľ nepoznané vedomosti o záhadných morských tvoroch. Seriál režírovali Roger Horrocks, Roger Munns a Ted Giffords, pričom svojou prácou získali na ČSFD hodnotenie 96 %.

5. Our Planet (2019)

Tento seriál si vzal na starosti režisér Adam Chapman a v dokumente sa zameriava na šírku rozmanitosti biotopov po celom svete. Seriál odhaľuje tie najúžasnejšie zákutia sveta od vzdialenej arktickej divočiny a tajomných hlbokých oceánov, až po rozsiahle africké krajiny a rôzne džungle Južnej Ameriky.

Prečítajte si tiež:
Samara dá opäť svojim obetiam iba 7 dní/ Rings (2016) Trailer #1

Kamera Rogera Horrocksa a Douga Andersona vás vezme na miesta, o ktorých ste ani nesnívali. Svedčia o tom aj hodnotenia divákov. Na Česko-Slovenskej filmovej databáze získal seriál slušných 96 %.

6. The Vietnam War (2017)

Tento seriál predstavuje komplexný, ba až desivo podrobný príbeh vojny vo Vietname. Sústredí sa na politiku a priestor na vyjadrenie dáva každej strane, ktorá sa vo vojne zúčastnila. Zobrazuje hrozivé výpovede príbuzných padlých vojakov, politikov, reportérov či vojnových zajatcov, čím podporuje autenticitu a plynulý príbeh tak, aby mu porozumel každý. Náučný dokument získal úctyhodných 91 %, čím sa stal šiestym najlepším seriálom na ČSFD.

7. Narcos (2015 až 2017)

Seriál predstavuje pohľad na jedného z najbrutálnejších zločincov 80. rokov 20. storočia. Pablo Escobar svojou vládou otriasol celou Kolumbiou, a jeho toxické chápadlá s kokaínom zasahovali dokonca aj do Ameriky. Dodnes patrí medzi najväčších a najbezočivejších zločincov povojnového obdobia. Netflix sa v diele sústredil na vzostup a pád tohto kokaínového kráľa a na následky jeho činností. Seriál na ČSFD získal pôsobivých 94 %.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií