fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie seriály za posledné obdobie: 7 dokumentov, ktoré sa oplatí vidieť

Máte tip? napíšte nám mailom

Aké najlepšie seriály by ste mali vidieť? Pozrite si náš zoznam top 7 dokumentov, ktoré jednoznačne stoja za pozretie a niečo vás aj naučia.

Najlepšie seriály

1. Planéta Zem (2006)

Ak vás zaujíma Zem, príroda a rôzne zaujímavosti z tejto oblasti, Planéta Zem je pre vás ako stvorená. Tento seriál detailne skúma najextrémnejšie prostredia našej planéty. Zachytáva najhlbšie jaskyne, antarktické mrazy či jedinečné zvieratá, a to úplne jedinečným a novým spôsobom.

Táto snímka vznikala 5 rokov a požívatelia Česko-Slovenskej filmovej databázy ho v rebríčku o najlepšie seriály posadili na tretie miesto. Od divákov si získal 95 % a na zahraničnom portáli IMDb o jedno percento menej.

2. Planéta Zem II (2016)

Ešte o niečo chvály hodnejšie je pokračovanie seriálu s názvom Planéta Zem II. Vzniklo o 10 rokov neskôr a vzhľadom aj na technologický posun, filmári si mohli dovoliť robiť omnoho viac. Podľa csfd.cz ide zároveň o najdrahší prírodovedecký dokumentárny seriál od BBC a stal sa historicky najsledovanejším dokumentom v celej Británii.

Vnímanie sveta z perspektívy zvierat a kúzelné zábery z putovania po svete v kombinácii s hudbou od Hansa Zimmera nenechajú chladného žiadneho diváka. V Planéte Zem II budete mať možnosť nahliadnuť do života zvierat tak, ako nikdy predtým. Dokument má v rebríčku o najlepšie seriály na portáli ČSFD prvé miesto.

Prečítajte si tiež:
Chystá sa pokračovanie animovanej rozprávky Space Jam 2. Legendárneho Michaela Jordana vystrieda basketbalista LeBron James

3. Černobyľ (2019)

Jadrová havária, ktorá sa udiala 26. apríla 1986, otriasla celým svetom. Nejde však len o nebezpečné rádioaktívne látky, ktoré sa dostali do vzduchu až po Škandináviu a západnú Európu. Filmári upriamujú pozornosť aj na neschopnosť jednotlivcov v Sovietskom zväze priznať si chybu a prejaviť pokoru.

Spoločnosť HBO a Sky vytvorili päť-dielne veľdielo, ktoré mapuje najväčšiu katastrofu v dejinách ľudstva. Seriál režíroval Johan Renck a scenár mal na starosti Craig Mazin. Diváci seriál na ČSFD ohodnotili 96 %, čo mu pomohlo dosiahnuť druhé miesto v rebríčku o najlepší seriál.

4. Modrá planéta II (2017)

Štvrté miesto v rebríčku najlepších seriálov patrí práve pokračovaniu seriálu Modrá planéta. Ide o vzrušujúcu výpravu do neprebádaných kútov morí, oceánov a iných krásnych miest Zeme. Spoznáte jedinečné morské tvory, ich správanie a spôsob akým žijú.

Modrá planéta II akoby aktualizuje svoju staršiu verziu seriálu z roku 2001 a prináša nové, doposiaľ nepoznané vedomosti o záhadných morských tvoroch. Seriál režírovali Roger Horrocks, Roger Munns a Ted Giffords, pričom svojou prácou získali na ČSFD hodnotenie 96 %.

5. Our Planet (2019)

Tento seriál si vzal na starosti režisér Adam Chapman a v dokumente sa zameriava na šírku rozmanitosti biotopov po celom svete. Seriál odhaľuje tie najúžasnejšie zákutia sveta od vzdialenej arktickej divočiny a tajomných hlbokých oceánov, až po rozsiahle africké krajiny a rôzne džungle Južnej Ameriky.

Prečítajte si tiež:
Desia ťa klauni?! Po zhliadnutí traileru k hororu "IT" budeš mať nočné mory!

Kamera Rogera Horrocksa a Douga Andersona vás vezme na miesta, o ktorých ste ani nesnívali. Svedčia o tom aj hodnotenia divákov. Na Česko-Slovenskej filmovej databáze získal seriál slušných 96 %.

6. The Vietnam War (2017)

Tento seriál predstavuje komplexný, ba až desivo podrobný príbeh vojny vo Vietname. Sústredí sa na politiku a priestor na vyjadrenie dáva každej strane, ktorá sa vo vojne zúčastnila. Zobrazuje hrozivé výpovede príbuzných padlých vojakov, politikov, reportérov či vojnových zajatcov, čím podporuje autenticitu a plynulý príbeh tak, aby mu porozumel každý. Náučný dokument získal úctyhodných 91 %, čím sa stal šiestym najlepším seriálom na ČSFD.

7. Narcos (2015 až 2017)

Seriál predstavuje pohľad na jedného z najbrutálnejších zločincov 80. rokov 20. storočia. Pablo Escobar svojou vládou otriasol celou Kolumbiou, a jeho toxické chápadlá s kokaínom zasahovali dokonca aj do Ameriky. Dodnes patrí medzi najväčších a najbezočivejších zločincov povojnového obdobia. Netflix sa v diele sústredil na vzostup a pád tohto kokaínového kráľa a na následky jeho činností. Seriál na ČSFD získal pôsobivých 94 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií