fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najočakávanejšie slovenské filmy, ktoré si čoskoro môžete vychutnať v kine

Máte tip? napíšte nám mailom

Patríte k fanúšikom pohodových večerov pri dobrom filme? V tom prípade máme pre vás tipy na výborné slovenské filmy, ktoré si už čoskoro vychutnáte v našich kinách.

Najočakávanejšie slovenské filmy – Príliš osobná známosť

Slovenské filmy určite nudné nebudú. Evitu Urbaníkovú asi nikomu nemusíme špeciálne predstavovať. Táto talentovaná autorka bestselleru Všetko alebo nič napísala viacero zaujímavých kníh. Filmového spracovania sa dočkala ďalšia z nich – Príliš osobná známosť. Je to filmový počin režisérky Marty Ferencovej pod producentskou taktovkou Petra Núñeza. Čaká nás veľmi zaujímavé obsadenie z rôznych krajín. Zo Slovenska sa predstavia Ľuboš Kostelný a Marián Mitaš, z Českej republiky  Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová a Petra Hřebíčková, z Chorvátska Janko Popović Volarić a zo Srbska Branislav Trifunović a Predrag Manojlović.

https://www.instagram.com/p/B3pWeHmn_CI/

Film o láske i bolesti

Hrdinkou tohto filmu je úspešná a spokojná tridsiatnička, ktorá miluje svoju prácu a život. Stretne vdovca s malou dcérkou, Mareka. Keď sa do seba zamilujú a začnú spolu žiť, všetko vyzerá dokonale. Marek má stavebnú firmu, ktorú zasiahne kríza a skrachuje. Považuje to za zlyhanie, začne piť a hnev si odnáša jeho dcéra a partnerka. Natália to dlho toleruje, ale po náročnom boji v sebe samej začne premýšľať nad odchodom. Súčasne sledujeme aj príbeh jej najlepšej priateľky Simony, ktorá je po rozvode nešťastná. Potom ale stretne sexom posadnutého Viktora, pre ktorého sa stane múzou. Príliš osobná známosť je o sile, ktorú v sebe má človek, ktorý miluje.

Volanie

Celovečerný dokumentárny film Erika Prausa Volanie zachytáva život troch mužov, ktorí opustili svetský život, manželku, deti, prácu a vstúpili do kláštora. Cez ich portréty zachytáva duchovnú atmosféru a mystiku pravoslávneho kláštora Počájivská lávra, ktorý leží na kopci nad mestečkom Počájiv v Ternopiľskej oblasti na západe Ukrajiny. Otcovia Gabriel, Vicilentius a Nazarij tu našli tom, čomu sa hovorí zmysel života. Zbavili sa minulosti, našli pokoj. Film pozoruje každodenný život mníchov a nádheru kláštorného prostredia. Poukazuje na to, že cesta viery nie iba pre  určitú skupinu ľudí. Je otvorená pre každého. Pre každého, kto pocíti v sebe to volanie. Dúfame, že si nemyslíte, že slovenské filmy nie sú zaujímavé.

https://www.facebook.com/filmparkstudios/photos/a.277913865579505/2391732184197652/?type=3&theater

Generál

V tomto prípade nás čaká veľkolepý zážitok. Tento koprodukčný film Generál s francúzskym režisérom sľubuje skutočne zaujímavý pohľad na život nášho velikána. Film v retrospektíve po Štefánikovej smrti rozpráva jeho životný príbeh. Jedného z najväčších hrdinov našich dejín si zahral herec Milan Ondrík. RTVS pracuje na rôznych zaujímavých filmoch a verí, že Štefánik si získa minimálne toľko fanúšikov ako Mária Terézia.

Zveřejnil(a) Film Generál dne Pondělí 21. října 2019

Posledná aristokratka

Vďaka nádhernej Táni Pauhofovej považujeme Poslední Aristokratku tak trochu aj za slovenský film. Dej sa odohráva na jeseň v roku 1996-1997. Františkovi Kostkovi je navrátený zámok Kostka, ktorý bol v reštitúcii. Rodený Newyorčan Frank s dcérou Máriou a živelnou ženou Vivien vycestujú na svoj novonadobudnutý zámok výlet. Ich predstavy o zámku a Čechách sú však veľmi idealizované, a preto   stret s českou realitou prinesie veľa humoru.

Prečítajte si tiež:

VIDEO Na filmovom plátne ožíva silný príbeh: Do kín mieri úchvatný trikový film o Štefánikovi

Zdroj: csfd.cz  topstar.sk kinema.sk   asfk.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií