Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Na filmovom plátne ožíva silný príbeh: Do kín mieri úchvatný trikový film o Štefánikovi

Do našich kín prichádza film o veľkej slovenskej osobnosti. Na filmovom plátne ožije príbeh, film o M.R. Štefánikovi , režiséra Nora Držiaka. Nahliadnite na jeho netradičné spracovanie už teraz!  

Slovenská kinematografia je bohatšia o nový prírastok. Do kín mieri filmová snímka o osobnosti, ktorá sa hlboko zapísala do našich dejín, pričom sa svojimi činmi dotkla významne aj zahraničia. V závere októbra sa divákom predstaví film o M.R. Štefánikovi s názvom Cesta do nemožna.

Ešte predtým si môžete vychutnať oficiálny trailer, detaily o filme a informácie o tom, kde a kedy sa film bude premietať.

Diváci sa môžu tešiť na pôsobivý trikový film. „Pre film sme sa rozhodli použiť pre slovenskú kinematografiu netradičnú formu trikového filmu. Hercov sme nakrúcali na zelenom pozadí a prostredie, rekvizity a celé scény sme vytvárali v počítači. Umožnilo nám to plne využiť potenciálu filmového obrazu a vytvoriť imaginatívny svet, kde každý môže popustiť uzdu vlastnej fantázii,“ informujú ešte pred premiérou takto producenti.

PREDSTAVUJEME VÁM PLAGÁT ŠTEFÁNIKA NA CESTE DO NEMOŽNA! Užíva si bohémsky život v Paríži, zaujíma sa o astronómiu,…

Zveřejnil(a) Cesta do nemožna dne Úterý 8. října 2019

Natáčanie nebolo lusknutím prstov

Filmový štáb vytváral doslovne rôzne virtuálne svety. „Najnáročnejšia fáza výroby nastala so začiatkom obrazovej postprodukcie. Najskôr bolo potrebné hercov vykľúčovať zo zeleného pozadia, aby sme ich mohli zakomponovať do obrazu. Každá scéna sa skladala z niekoľkých elementov: hereckej akcie, 3D modelov, animovaných prvkov a pozadia,“ prezrádzajú ďalej.

Méliesove slnko čaká na svoj part.

Zveřejnil(a) Cesta do nemožna dne Čtvrtek 1. listopadu 2018

Filmový štáb musel dávať veľký pozor, aby herci neprechádzali cez steny alebo cez ďalšie postavy. Niektoré filmové postavy na plátne uvidíme v družnom rozhovore, napriek tomu sa spolu počas nakrúcania nikdy nestretli.

https://www.facebook.com/cestadonemozna/photos/a.1052979931447246/2182873421791219/?type=3&theater

Film o Štefánikovi je zameraný na detail

Pri tvorbe príbehu mysleli aj na rôzne dôležité detaily. Pracovali s dobovými archívnymi fotografiami, archívmihistorickými prameňmi. To všetko sa premietlo na filmovom plátne. „Zelené tyče a krabice sme nahradili za dobové modely rekvizít vytvorených podľa archívnych fotografií.“

Zveřejnil(a) Cesta do nemožna dne Sobota 5. října 2019

Film láka okrem spracovania aj na samotný príbeh, ktorý je vystrihnutý ako z tých najlepších knižných bestsellerov. V tomto prípade ho však písal sám život. „Jeho životné osudy sa zdajú byť až neuveriteľné, veď to všetko dokázal jediný človek s podlomeným zdravím, pochádzajúci z najchudobnejších pomerov. Cesta do nemožna netradičným spôsobom rozvíja skutočné udalosti a pretvára ich do imaginatívnej a zábavnej roviny filmu.“

Zveřejnil(a) Cesta do nemožna dne Pátek 4. října 2019

 

Film o Štefánikovi s názvom Cesta do nemožna sa v premiére predstaví 30. októbra 2019 a to symbolicky pri príležitosti výročia vzniku ČSR. Rozpis premiér v jednotlivých mestách si môžete pozrieť PO PREKLIKU TU.

Cesta do nemožna reflektuje obdobie Štefánikovho života od roku 1904, od príchodu do Paríža po tragický máj 1919Milana Rastislava Štefánika stvárnil herec  Tomáš Mischura, ktorý si zahral vo filme Trhlina, svoj talent predviedol v rôznych televíznych seriáloch a objavuje sa aj na divadelných doskách

Film vznikol v slovensko-českej koprodukcii. Producentmi sú MEDIA FILM, RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska, KABOS FILM & MEDIA, ČESKÁ TELEVIZE a TOBOGANG.

Prečítajte si tiež :

VIDEO Slováci sú dojatí! TAKTO hrdo spievali slovenskú hymnu čínske deti

Vyzerá to tak, že filmový štáb a všetci, ktorí sa podieľali na filme Cesta do nemožna, nám takpovediac ukuchtili silný príbeh s poriadnou dávkou dobrodružstva. Pôjdete si pozrieť najnovší film Štefánikovi?

Zdroj: cestadonemozna.sk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií