fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najvyšší súd sa bude v novembri zaoberať odvolaniami členov drogového gangu zo Serede, obvineniu čelí 72 osôb

Špecializovaný trestný súd uložil šéfovi skupiny zo Serede Slavomírovi W. trest 24 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia a tiež trest prepadnutia majetku.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR vytýčil na 22. novembra verejné zasadnutie, na ktorom sa má zaoberať odvolaniami členov drogového gangu zo Serede. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Špecializovaný trestný súd v tomto prípade uložil šéfovi skupiny Slavomírovi W. v apríli tohto roku trest 24 rokov väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia a tiež trest prepadnutia majetku. Ostatní členovia zločineckej skupiny dostali tresty v rozmedzí od 20 do 23 rokov väzenia. Obžalovaných obvinili v rámci protidrogových akcii Venal.

V rámci akcií Venal 1 až 6 zameraných na drogový trestnú činnosť v Seredi a jej okolí a tiež v mestách Galanta a Trnava obvinila polícia celkovo 72 osôb. Viac ako 20 osôb pôsobiacich v zločineckých skupinách už bolo aj právoplatne odsúdených. Členovia zločineckých skupín sa primárne zaoberali výrobou a predajom pervitínu, ale aj iných drog.

Viac k témam: Akcia Venal, Drogy, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd sa bude v novembri zaoberať odvolaniami členov drogového gangu zo Serede, obvineniu čelí 72 osôb © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií