fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zadržala Horvátha, známeho ako „hrobára“. Obvinili ho z piatich brutálnych vrážd

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali Lehela Horvátha, známeho ako „hrobára“ skupiny sátorovcov, tesne po tom, ako bol prepustený z vyšetrovacej väzby v Leopoldove.

Máte tip? napíšte nám mailom

Lehela Horvátha NAKA obvinila zo zločinu založenia, zosnovania a podpory zločineckej skupiny, ako aj z viacerých vrážd. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

,,Po vykonaní neodkladných procesných úkonov bude vyšetrovateľom Policajného zboru spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,” uvádza polícia.

Lehel Horváth mal podľa prvotnej výpovede surovo dokopať manželku Ivetu. Pri skutku mu podľa obžaloby mal pomáhať aj syn z predchádzajúceho manželstva.

Manželku mal po útoku zavrieť do klietky k levici Simbe. Levica jej však nič neurobila, tak ju odviezli do Kútnikov k jej matke.

Tá však neskôr po incidente obžalobu stiahla. Avšak Lehelovi to už nepomohlo, keďže polícia  vzniesla obvinenia v kauze sátorovcov, kde mal byť ako svedok, keďže policajtom rozkrýval ich vraždy a zločiny.

Portál parameter.sk uvádza, že vo štvrtok Lehela Horvátha oslobodil Okresný súd v Trnave spod obžaloby, podľa ktorej mal spolu so synom napadnúť svoju manželku a hodiť ju do klietky k levici.

Lehel bol vo štvrtok oslobodený pre procesné chyby pri výsluchu poškodenej. Celý proces padol podľa názoru obhajcu Petra Schmidla preto, lebo od počiatku orgány činné v trestnom konaní urobili viacero procesných chýb.

Prečítajte si tiež:
Hrozné! Bábätko, ktoré našli zakopané v Nových Zámkoch, zomrelo násilnou smrťou

,,Takmer pri každom procesnom dôkaze bolo viacero pochybení a aj súd v odôvodnení oslobodzujúceho rozhodnutia skonštatoval, že v podstate nenašiel ani jeden jediný použiteľný priamy dôkaz,” uviedol Schmidl.

Lehel H. bol podľa portálu Aktuality.sk „hrobárom“ skupiny sátorovcov, pretože sa podieľal na vraždách gangu, ktorý svoje obete zakopával v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede. V minulosti sa mal priznať aj k vražde bývalého bosa gangu Lajosa Sátora.

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií