fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemáme žiadne dôkazy, že raketu odpálila ruská strana, vyhlásil poľský prezident Duda

Mnohé podľa premiéra Mateusza Morawieckého nasvedčuje tomu, že jedna z rakiet vypálených Ukrajinou veľmi nešťastným spôsobom dopadla na poľské územie.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.11.2022 (Webnoviny.sk) – Nič nenasvedčuje tomu, že utorňajší dopad rakety na poľské územie, ktorý si vyžiadal dva ľudské životy, bol úmyselný útok na Poľsko. Ako referuje web gazeta.pl, na stredajšej tlačovej konferencii to povedal poľský prezident Andrzej Duda.

Raketa brániaca Ukrajinu

Tvrdí, že raketa, ktorá dopadla do vidieckej oblasti pri hraniciach s Ukrajinou, bola vyrobená v 70. rokoch minulého storočia v Sovietskom zväze.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nemáme žiadne dôkazy, že túto raketu odpálila ruská strana. Mnoho nasvedčuje tomu, že išlo o raketu brániacu Ukrajinu. Chcem ešte raz zdôrazniť, že nič nenasvedčuje tomu, že to bol úmyselný útok. S najväčšou pravdepodobnosťou to bola nešťastná náhoda,“ vyhlásil Duda.

Článok 4 Severoatlantickej zmluvy

Ruské sily počas utorka spustili masívny útok na ukrajinské mestá a kritickú infraštruktúru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

„Významná časť rakiet bola namierená na mestá ako Ľvov. Niektoré z týchto rakiet boli zostrelené, približne polovica až tri štvrtiny. V reakcii na tento obrovský útok ukrajinské sily vypálili svoje rakety. Mnohé nasvedčuje tomu, že jedna z rakiet vypálených Ukrajinou veľmi nešťastným spôsobom dopadla na poľské územie,” poznamenal poľský premiér Mateusz Morawiecki, ktorý podotkol, že štát sa postará o rodiny zosnulých.

Prečítajte si tiež:
V blízkosti koncentračného tábora Soldau vykopali masový hrob, objavili v ňom tony ľudského popola

Varšava niekoľko hodín predtým uviedla, že by mohla aktivovať článok 4 Severoatlantickej zmluvy znamenajúci konzultácie v rámci NATO. Morawiecki však uviedol, že sa tak pravdepodobne nestane. „Väčšina dôkazov naznačuje, že aktivácia článku 4 nebude potrebná, ale tento nástroj zostáva v našich rukách,” skonštatoval poľský premiér.

Viac k témam: poľský premiér, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemáme žiadne dôkazy, že raketu odpálila ruská strana, vyhlásil poľský prezident Duda © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií