fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nemecké úrady obvinili Vietnamca v prípade únosu jeho krajana v roku 2017

Podozrivého zatkli v apríli v Prahe a od júna ho zadržiavajú v Nemecku.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.8.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecké úrady obvinili muža podozrivého v prípade únosu vietnamského činiteľa z roku 2017 z napomáhania a činnosti spravodajského agenta. Vo štvrtok o tom informovala spolková prokuratúra.

Podozrivého Vietnamca, ktorého identifikovali ako Anha T.L., zatkli v apríli v Prahe a od júna ho zadržiavajú v Nemecku. Podľa stanoviska prokuratúry sa muž zúčastňoval na špehovaní cieľov pred ich únosom a šoféroval vozidlá použité pri operácii.

Bývalého predsedu dcérskej spoločnosti PetroVietnam Trinha Xuana Thanha a ženu, ktorá ho sprevádzala, v júli 2017 násilím voviedli do dodávky v Berlíne a jeho neskôr proti jeho vôli odviezli do Vietnamu, kde ho za korupciu odsúdili na doživotie.

Nemecké úrady tvrdia, že únos vykonali zamestnanci vietnamskej tajnej služby, pracovníci vietnamského veľvyslanectva v nemeckej metropole, ako aj niekoľkí Vietnamci žijúci v Európe.

Incident narušil vzťahy medzi vládami v Nemecku a Vietname. Nemecko obvinilo Vietnam z porušovania medzinárodného práva a v reakcii na incident vyhostil jeho atašé pre spravodajské služby.

Viac k témam: Obvinenie, Únos Vietnamca
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecké úrady obvinili Vietnamca v prípade únosu jeho krajana v roku 2017 © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Tadžikistan a Kirgizsko sa dohodli na prímerí, strety v pohraničí si vyžiadali desiatky zranených
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií