fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tadžikistan a Kirgizsko sa dohodli na prímerí, strety v pohraničí si vyžiadali desiatky zranených

Príčina vzniku stretov, ktoré si v často napätej oblasti vyžiadali desiatky zranených, nie je bezprostredne známa.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.9.2022 (Webnoviny.sk) – Kirgizsko a Tadžikistan sa v piatok dohodli na prímerí v súvislosti so stretmi v pohraničí, ktoré si vyžiadali desiatky zranených. Príčina vzniku stretov v často napätej oblasti nie je bezprostredne známa.

Hospitalizovali desiatky ľudí

Kirgizská pohraničná stráž informovala, že bezpečnostní šéfovia krajín sa dohodli na ukončení nepriateľských akcií od štvrtej popoludnia tamojšieho času. Podľa kirgizských zdravotníckych predstaviteľov hospitalizovali 42 ľudí so zraneniami.

Kirgizská pohraničná služba uviedla, že boje vypukli skoro ráno, keď tadžické sily vystrelili na kirgizských pohraničníkov. Obvinila pritom Tadžikistan z používania mínometov, tankov a obrnených vozidiel na ostreľovanie pozícií Kirgizska, ako aj z ostreľovania letiska v meste Batken pri hranici z viacerých raketometov a ničenia civilnej infraštruktúry.

Ignorácia rokovaní

Predstavitelia tadžickej pohraničnej stráže zase obvinili kirgizské sily, že vystavili dediny v Tadžikistane blízko hranice „intenzívnemu mínometnému bombardovaniu a ostreľovaniu“ zo „všetkých druhov dostupných ťažkých a strelných zbraní“.

Tadžické úrady uviedli, že navrhli rokovania a prímerie, ale kirgizskí vojaci tieto ponuky údajne ignorovali. Kirgizský parlament v piatok oznámil plány zvolať mimoriadne zasadnutie o situácii na hraniciach.

Prečítajte si tiež:
V českej nemocnici sa strieľalo, polícia zadržala dvoch ľudí v podnapitom stave

Viac k témam: boje, Prímerie
Zdroj: Webnoviny.sk – Tadžikistan a Kirgizsko sa dohodli na prímerí, strety v pohraničí si vyžiadali desiatky zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií