fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nepálsky šerpa Kami Rita sa na svoju šancu počkal a rekordný 26. raz zdolal Mount Everest

Šerpa chcel dosiahnuť rekordné 26. zdolanie tejto hory už vlani. Plány však odložil po tom, ako mal zlý sen.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nepálsky šerpa Kami Rita zaznamenal nový rekord v počte výstupov na Mount Everest. Ako referuje britský web The Guardian, 52-ročný muž vystúpil na najvyššiu horu sveta už po 26. raz v živote.

Informáciu o novom rekorde v počte výstupov na Mount Everest oznámil v nedeľu Taranath Adhikari, generálny riaditeľ odboru cestovného ruchu v Káthmandu, hlavnom meste Nepálu. Rita vyliezol na Mount Everest so skupinkou 10 ľudí v sobotu 7. mája.

Šerpa chcel dosiahnuť rekordné 26. zdolanie tejto hory už vlani. Plány však odložil po tom, ako mal zlý sen.

„Pokúšal som sa (26. raz) a dostal som sa do tábora číslo tri, no potom sa zhoršilo počasie a ja som mal veľmi zlý sen. Bohovia mi vraveli, aby som nešiel a keďže naozaj verím v Boha, rozhodol som sa vrátiť,“ vravel minulý rok v máji.

Päťdesiatdvaročný Rita prvý raz vyliezol na Everest v roku 1994 a dovtedy absolvoval výstup takmer každý rok. Okrem výstupov na 8850 metrov vysoký Mount Everest vyliezol aj na ďalšie vrcholy, medzi nimi napríklad K2, Čho Oju, Manaslu alebo Lhoce.

Prečítajte si tiež:
Masný ukončil hráčsku kariéru, trikrát ho vyhlásili za najlepšieho slovenského volejbalistu

Viac k témam: Mount Everest
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepálsky šerpa Kami Rita sa na svoju šancu počkal a rekordný 26. raz zdolal Mount Everest © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií