fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Milujete online filmy a seriály? Netflix je pre vás to pravé orechové!

Máte tip? napíšte nám mailom

Obdobie požičovní videokaziet a DVD už dávno skončilo. Úspešne ho nahradil internet a streamovacie služby, vďaka ktorým je pozeranie filmov omnoho dostupnejšie, rýchlejšie a pohodlnejšie. A jednou z nich je aj Netflix. Aplikácia, kde si milovníci seriálov a filmov prídu určite na svoje.

Ako funguje Netflix

Netflix je nie len najznámejšia, ale hlavne najväčšia databáza filmov a seriálov na Slovensku. Mesačný poplatok sa odvíja v závislosti od balíčka, pre ktorý sa rozhodnete. Najlacnejšia a najzákladnejšia alternatíva stojí necelých 8 eur mesačne a cena sa šplhá až do výšky 15 eur. Prvý mesiac je vo všetkých prípadoch zadarmo a klient má možnosť rozhodnúť sa, či si balíček ponechá a bude služby v ďalšom období využívať. Prípadne sa môže rozhodnúť balíček zrušiť.

Netflix pozranie filmov - klocher.sk
Zdroj: Unsplash

Pozeranie filmov na Netflixe

Filmy, ktoré pozeráte prostredníctvom Netflixu sa neukladajú, ale pozerajú online v reálnom čase, rovnako ako napríklad pozeranie videií na YouTube. Rozdiel je však v tom, že Netflix si pamätá, v ktorej časti filmu či seriálu ste prestali pozerať. Vďaka tomu môžete plynule naviazať na rozpozeranú epizódu, bez ohľadu na to, kedy ste ju vypli. Je jedno či je to o deň, týždeň alebo aj o mesiac neskôr.

Prečítajte si tiež:
Video zo Severnej Kórey prezradilo, čo nechceli: Týmto chcú ohroziť svet?!

Filmy aj seriály môžte pozerať v HD, Ultra HD ale aj 4K kvalite. Samozrejme, záleží od vášho mesačného balíčka.

https://instagram.com/p/B2ur6o4nX9t/

Pozor na platnosť filmov

Spoločnosť Netflix sa snaží svojim klientom poskytnúť čo najväčší možný výber seriálov aj filmov, čo ich však v mnohých prípadoch stojí obrovskú kopu peňazí. Z toho dôvodu pri niektorých z nich nakupujú práva na vysielanie filmov len na určitý čas. Používatelia sú však vopred upozornení, ktorým filmom končí platnosť a teda, ktoré by si mali urýchlene pozrieť.

Netflix
Zdroj: Unsplash

Slovenská konkurencia Netflixu

Otta, alebo slovenský Netflix, je videoknižnica, ktorá obsahuje viac ako 800 titulov. Tie sú dabingom či titulkami prispôsobené slovenským divákom. Rovnako slúži Otta aj ako doplnok k bežným slovenským televíznym staniciam, nakoľko disponuje možnosťou 7-dňového archívu či 24-hodinového pretáčania dozadu. Práve táto funkcia je skvelá na preskočenie reklám a všetkého, čo nám kazí filmovú pohodu.

Otta je jednoznačne lacnejšou alternatívou Netflixu či známeho HBO GO.

Čítajte tiež: 

Milovníci online filmov, pozor! TOTO sú stránky, kde si ich môžete pozrieť zdarma

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií