fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové Zámky možno získajú titul Mesto kultúry 2019, minulý rok ním bola Banská Štiavnica

Máte tip? napíšte nám mailom

Fond na podporu umenia vytvoril pilotnú programovú schému, v rámci ktorej vyberie jedno slovenské mesto a udelí mu titul Mesto kultúry 2019. A Nové Zámky môžu vyhrať!

Budú oň bojovať so Spišskou Novou Vsou a Starou Ľubovňou. Minulý rok ušlo Novým Zámkom získanie tohto titulu v tesnom súboji s Banskou Štiavnicou.

V priebehu roka 2019 sa v danom meste bude odohrávať súbor umeleckých a kultúrnych aktivít, podujatí a prezentácií zameraných na rozvoj kultúry mesta a sprostredkovanie živej skúsenosti obyvateľom a návštevníkom s rôznymi druhmi a formami súčasného umenia a tradičnej kultúry, píše Fond.

Výber víťazného mesta prebieha v dvoch kolách. Z prvého kola otvoreného pre všetky mestské sídla postúpili tri projekty. Následne v júni 2018 bude vybrané mesto s najlepším projektom, ktorému bude pridelená podpora vo výške 200000 – 300000 €. O niekoľko mesiacov neskôr budú podporené ďalšie subjekty z celého Slovenska, ktoré budú svoje projekty realizovať vo vybranom meste kultúry.

Uvedené mestá, teda Nové Zámky, Spišská Nová Ves a Stará Ľubovňa, sú povinné svoje projekty dopracovať do 20. 5. 2018 a v júni Fond na podporu umenia rozhodne o definitívnom víťazovi pilotného programu Mesto kultúry 2019.

Prečítajte si tiež:
SHMÚ píše o najteplejšom roku v histórii na niektorých staniciach. Je medzi nimi aj vaše mesto?

Zdroj titulnej foto: www.novezamkyfotoalbum.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií