fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nové Zámky možno získajú titul Mesto kultúry 2019, minulý rok ním bola Banská Štiavnica

Fond na podporu umenia vytvoril pilotnú programovú schému, v rámci ktorej vyberie jedno slovenské mesto a udelí mu titul Mesto kultúry 2019. A Nové Zámky môžu vyhrať!

Budú oň bojovať so Spišskou Novou Vsou a Starou Ľubovňou. Minulý rok ušlo Novým Zámkom získanie tohto titulu v tesnom súboji s Banskou Štiavnicou.

V priebehu roka 2019 sa v danom meste bude odohrávať súbor umeleckých a kultúrnych aktivít, podujatí a prezentácií zameraných na rozvoj kultúry mesta a sprostredkovanie živej skúsenosti obyvateľom a návštevníkom s rôznymi druhmi a formami súčasného umenia a tradičnej kultúry, píše Fond.

Výber víťazného mesta prebieha v dvoch kolách. Z prvého kola otvoreného pre všetky mestské sídla postúpili tri projekty. Následne v júni 2018 bude vybrané mesto s najlepším projektom, ktorému bude pridelená podpora vo výške 200000 – 300000 €. O niekoľko mesiacov neskôr budú podporené ďalšie subjekty z celého Slovenska, ktoré budú svoje projekty realizovať vo vybranom meste kultúry.

Uvedené mestá, teda Nové Zámky, Spišská Nová Ves a Stará Ľubovňa, sú povinné svoje projekty dopracovať do 20. 5. 2018 a v júni Fond na podporu umenia rozhodne o definitívnom víťazovi pilotného programu Mesto kultúry 2019.

Zdroj titulnej foto: www.novezamkyfotoalbum.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií