fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovský úspech pre Slovensko: Najlepšou paralympioničkou sveta je lyžiarka Henrieta Farkašová

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovensko má mnoho úspešných športovcov. Počas uplynulého víkendu však zahviezdila naša lyžiarka Henrieta Farkašová.  

Olympijské hry sú výnimočným podujatím, na ktorom ukážu svoj talent a silu tisícky ľudí z celého sveta. Podobným a rovnako dôležitým podujatím sú aj paralympijské hry. Aj tu ukazujú svoje športové nadanie športovci z celého sveta. Jediný rozdiel je v tom, že sú zdravotne znevýhodnení.

A práve to robí podujatie silným, pretože ukazuje, že človek by sa nemal nikdy vzdávať svojich snov aj napriek tomu, že mu život nedoprial zdravie.

Najlepšia lyžiarka Henrieta Farkašová

Takýchto hier sa pravidelne zúčastňujú aj športovci zo Slovenska. Bolo to tak aj v prípade 33-ročnej rodáčky z Rožňavy. Lyžiarka Henrieta Farkašová má spolu so svojou navádzačkou Natáliou Šubrtovou na konte niekoľko úspechov. Zo zimných paralympijských hier si spolu doteraz odniesli deväť zlatých, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. 

V nemeckom Bonne sa počas uplynulých dní uskutočnil galavečer, ktorý bol spojený s odovzdávaním cien pre najúspešnejších športovcov. Ocenenia udeľuje Medzinárodný paralympijský výbor každé dva roky vždy po paralympijských hrách. Slávnostné podujatie sa tento rok koná aj v znamení osláv 30. výročia vzniku Medzinárodného paralympijského výboru.  

https://www.instagram.com/p/B4J01CZnCEu/

Zrakovo znevýhodnenú športovkyňu v zjazdovom lyžovaní ocenili ako najlepšiu paralympijskú lyžiarku na svete. Ocenenie je výsledkom jej mimoriadne úspešného vystúpenia na zimných paralympijských hrách v Pjongčangu 2018. 

Ocenenie

Vďaka svojim úspechom získala slovenská lyžiarka Henrieta Farkašová ocenenie pre najlepšiu paralympioničku sveta za rok 2019. Vďačí zaň láske k lyžovaniu.

„Každý človek túži po uznaní a ja som veľmi šťastná, že sa mi ho dostalo. Táto cena dokazuje, aká úspešná bola moja paralympijská sezóna. Za tento úspech vďačím svojej láske k lyžovaniu, zároveň stále tvrdo pracujem, aby som sa zlepšovala. Napriek mnohým zraneniam som vždy našla silu pokračovať,“ citoval Farkašovú oficiálny web Medzinárodného paralympijského výboru.

https://www.instagram.com/p/BhrFO2TA2a8/

Pre Henrietu Farkašovú boli paralympijské hry mimoriadne úspešné. V Kórejskej republike vybojovala hneď niekoľko víťazstiev a domov priniesla štyri zlaté a jednu striebornú medailu. Dokonca,  spoločne s navádzačkou Natáliou Šubrtovou sa stala najúspešnejšou pretekárkou zimných paralympijských hier 2018.    

Zdroj: sport.sme.sk, webnoviny.sk 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií