fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obyvatelia Sliača rozhodovali nielen v komunálnych a župných voľbách, ale aj v referende o americkej vojenskej základni

O výsledkoch referenda budú v pondelok 31. októbra rokovať poslanci na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.10.2022 (Webnoviny.sk) – Približne 90 percent z tých voličov, ktorí vychádzali z volebnej miestnosti na mestskom úrade v kúpeľnom meste Sliač, chodili aj do vedľajších priestorov na referendum o americkej vojenskej základni.

Pre agentúru SITA to uviedol predseda referendovej komisie vo volebnom okrsku číslo 1 Otto Kubranský.

Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku

„Do 15:00 bolo voliť vo volebnom okrsku číslo 1 približne 40 percent voličov z celkových 827,“ doplnil predseda volebného okrsku Milan Časnocha.

Referendum trvá do 22:00

O výsledkoch referenda budú v pondelok 31. októbra rokovať poslanci na mimoriadnom zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Referendum so záväzným odporúčaním pre mestské zastupiteľstvo Sliača o umiestnení americkej vojenskej základne na území letiska Sliač a v jeho okolí sa koná dnes zároveň so spojenými voľbami.

Obyvatelia mesta Sliač, ktorí majú v meste trvalý pobyt a najneskôr dnes dovŕšili 18 rokov veku, tak okrem výberu primátora, mestských poslancov, župana a krajských poslancov môžu zodpovedať aj referendovú otázku.

„Súhlasím s tým, aby mestské zastupiteľstvo mesta Sliač podniklo všetky zákonné opatrenia k tomu, aby zabránilo umiestneniu vojenskej základne Spojených štátov amerických v akejkoľvek forme na území letiska Sliač a v jeho okolí?,“ znie otázka, na ktorú môžu oprávnení obyvatelia v miestnom referende dnes až do 22:00 odpovedať áno, alebo nie.

Prečítajte si tiež:
BVS dokončila rozšírenie vodárenského zdroja Holdošov mlyn, v lokalite plánuje aj vodovodný obchvat

Iba nezávislí kandidáti

O post sliačskeho primátora sa uchádzali šiesti kandidáti, všetci nezávislí. Opakovane mala o kreslo primátorky záujem súčasná primátorka Ľubica Balgová.

>>> Kandidáti na županov a primátorov

>>> Výsledky

Primátorkou mali záujem byť zvolené aj ďalšie tri ženy – živnostníčka Katarína Blašková, dôchodkyňa Jarmila Gallová a koordinátorka ochrany detí pred násilím Renáta Šmigová.

Na primátorský post kandidovali aj dvaja muži – živnostník Ondrej Láskavý a technicko-obchodný manažér Jozef Žabka. Jedenástich poslancov mestského zastupiteľstva si voliči na Sliači vyberali v troch volebných okrskoch z 26 kandidátov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 (fotografie)

Viac k témam: Komunálne a župné voľby do VÚC 2022 na Slovensku, Referendum
Zdroj: Webnoviny.sk – Obyvatelia Sliača rozhodovali nielen v komunálnych a župných voľbách, ale aj v referende o americkej vojenskej základni © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií