Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

55 nápadov na okrasnú záhradku, ktoré vás dostanú

Či už máte malý alebo veľký priestor, tieto záhradné nápady sú vybavené dizajnovými prvkami, do ktorých sa zamilujete.

Vaša záhrada alebo dvor by mali byť vašou oázou pokoja a oddychu. Či už si chcete oddýchnuť po dlhom pracovnom dni alebo v krásnom prostredí počas víkendov, jediná vaša hranica  je fantázia.

Mnoho ľudí si myslí, že malý priestor znamená, že sú viazaní iba na jednoduchšie okrasné záhrady, ale to nie je pravda.

Tu je zoznam záhradných nápadov, ak vás niečo osloví, pokojne si to zasaďte. Či už preferujete pestrú kvetinovú záhradu alebo romantické miesto, tu nájdete dokonalú inšpiráciu.

5 vecí, ktoré by v záhrade nemali chýbať

Ak chcete vaše záhradky urobiť jedinečné, skúste v nich umiestniť týchto 5 vecí.

Prvá vec, ktorá urobí každú záhradu jedinečnou, je určite malé jazierko. Áno, vieme, že je s tým robota, ale výsledok určite stojí za to.

Druhá vec je krásne ohnisko, ktoré dodá pocit pokoja a vyrovnanosti. Ak máte tendenciu robiť záhradné párty, alebo často k vám chodia návštevy, tak smelo do toho.

Poslednou vecou, ktorú má každá predzáhradka, je krásne upravený trávnik s množstvom priestoru pre hostí. Nemusí to byť len dokonale pokosený trávnik. Existuje veľa možností, ako urobiť trávnik krásnym.

Predposlednou vecou, ktorá urobí vašu záhradku “speešl“, sú starostlivo vybrané kvetinové kríky, ktoré poskytujú súkromie a krásne spektrum farieb.

Vyskúšajte vysoké živé ploty namiesto tradičných plotov, aby ste sa vo vašej záhrade cítili bezpečne a bez obetovania krásy prírody.

Posledná vec je záhradné sedenie. Nie, nemusíte hneď ísť kupovať drahé sedenie. Stačí, ak sa troška poobzeráte po garážach a vytiahnete staré úlovky. Skúste ich troška nafarbiť a vdýchnuť im nový život.

Zoznámte sa s týmito fantastickými nápadmi na záhradu – mnohé z nich je možné implementovať v priestoroch všetkých veľkostí a tvarov – a nájdete si svoju dokonalú záhradu.

Kombinujte nápady a vytvorte niečo, čo je jedinečné, vaše vlastné, a osloví širokú škálu ľudí. Veľké trávniky sú ideálne pre deti a zvieratá, najmä v kombinácii s priestormi na sedenie pre dospelých a zábavnými priestormi. Pozrime sa na niektoré z najkrajších a najuniverzálnejších záhrad.

[envira-gallery id=“113926″]

 

Zdroj gardenloversclub pinterest
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií