fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Paralyzované šteniatko sa samo plazilo na veterinu. Už nemalo silu ísť ďalej, potom sa stal zázrak!

Život všetkých psov bez domova nie je ľahký. Každý deň si musia sami zohnať nejaké jedlo a nájsť bezpečný úkryt, aby v ňom mohli stráviť noc. Naviac ich často sprevádza trauma z minulosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zoznámte sa s Poppy. Poppy je šteniatko, ktoré ochrnulo na zadné labky. Nikto nevedel, ako sa to stalo, ale v nasledujúcich týždňoch alebo dokonca mesiacoch sa s tým vysporiadavala sama, až kým nenašla niekoho, kto by jej pomohol…

Šteniatko Poppy a jeho príbeh

Keď bola Poppy ešte šteniatko, rýchlo si každý všimol, že za sebou začína ťahať zadné labky. Ukázalo sa, že jej chrbtica bola štvornásobne rozdrvená, čo viedlo k ochrnutiu zadných labiek. Nakoniec nimi nemohla ani pohnúť. Trpela uprostred ničoho, až sa zázrakom doplazila do blízkosti zvieracej rezervácie, ktorej zamestnanci sa okamžite rozhodli jej pomôcť.

Šteniatko Poppy a jeho príbeh

Osud je krutý

Susanne Vogel toho dňa pracovala v rezervácii slonov v Botswane v južnej Afrike, keď si ona a jej kolegovia všimli zraneného psa. Žena vybehla, zdvihla toto nevinné stvorenie a keď videla jej dramatický stav, okamžite sa ponáhľala k veterinárovi. Ukázalo sa, že ošetrenie bolo drahé, a preto GoFoundMe vytvoril na internete špeciálnu zbierku.

“Bolo zrejmé, že Poppy chcela žiť, bola bojovníčka. Vzali sme ju teda na najbližšiu veterinárnu kliniku, ale cesta trvala až 8 hodín”, hovorí Susanne.

Šteniatko zostalo v starostlivosti veterinára, kým sa jeho stav nezlepšil. Sučka potrebovala tiež operáciu, ale jej stav bol príliš závažný a nikto to nechcel riskovať. V tú chvíľu bol potrebný čas. Vďaka zbierke na GoFoundMe sa podarilo získať takmer 9 267 eur na ošetrenie. Poppy bola prevezená do Greenside Animal Hospital v Johannesburgu.

Prečítajte si tiež:
11-ročný šoféroval auto! Rodičia ho nedokázali odtrhnúť od GTA

Poppy

Jej röntgenové snímky ukázali, že chrbtica bola úplne oddelená od zadných končatín. Operácia by teda spôsobila iba zbytočnú bolesť. Lekári sa však domnievali, že zlepšiť stav aj svalový tonus pomôže fyzioterapia.

Poppy a jej ďalší osud

A ako to s ňou vyzeralo ďalej? Poppy čoskoro dostane svoj vlastný invalidný vozík, ktorý určite uľahčí jej pohyb. Ďalšou dobrou správou bolo, že sa vo Washingtone našiel človek, ktorý chcel pre toto statočné šteniatko zabezpečiť trvalý domov.

Osud zavial Poppy tesne k miestu, kde sa zvieratám pomáha. To bola neuveriteľná náhoda. Keby sa nedostala k rezervácii, celkom iste by neprežila, nemohla by si uloviť nič na jedenie a časom by zahynula hladom. Teraz môže žiť šťastný život plný lásky, ktorú si zaslúži.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Bored Panda GoFundMe
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií