Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PARÍŽ je sen! Zažite počas 5 dní všetko, čo k návšteve mesta umelcov, milencov aj Disney sveta patrí

Síce francúzske hlavné mesto nedávno utŕžilo ranu v podobe požiaru snáď najznámejšej gotickej katedrály v Európe, na atraktivite a obľúbenosti mu teda vôbec neubralo! Naplánujte si 5-dňový výlet do Paríža.

Prednedávnom sme písali o výhode lacného víkendového výletu k moru a zároveň sme spustili aj súťaž o jeden taký do Bibione od CK BartoTravel. Šťastná výherkyňa Anna si teda na víkend odskočila do Talianska – a nebanuje.

Hlavne pohodlne!

Isteže, niekoľkohodinové cestovanie autobusom nemusí byť pre každého. Ak teda uprednostňujete pohodlnú leteckú dopravu, odporúčame zájazd do Paríža (lebo si myslíme, že Paríž je skrátka niečo, čo človek MUSÍ zažiť).

Tá istá cestovka, ktorá sa teší samým pozitívnym referenciám od spokojných zákazníkov, teraz ponúka 5-dňový letecký zájazd do Paríža s Disneylandom.

Zdroj: CK BartoTravel

Pre deti… a aj veľké deti

Dávno neplatí, že kde je slovo „Disney“, tam si prídu na svoje len naši najmenší. Práve naopak! Disneyland v Paríži je rozdelený podľa vzoru amerických Disneylandov na 5 tematických častí:

  • Hlavná ulica U.S.A. – zobrazuje malé americké mestečko v roku 1900 a okrem iného ponúka jazdu na konských povozoch po uličkách mesta či Arkádu objavov zo začiatku 20. storočia.
  • Rozprávková krajina – ponúka najmä atrakcie pre menšie deti od 2 do 8 rokov, ako lietajme s Petrom Panom, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Palác Šípkovej Ruženky, Pinoccio, Dumbo vláčik, Malý svet – Small world, Disney vlak, Pocahontas.
  • Krajina Objavov – jej hlavnou atrakciou je veľká horská dráha Space Mountain: Mission 2, ktorá je zameraná na výpravy do budúcnosti či vesmírne cesty, ale ponúka aj atrakcie na spôsob filmu Toy Story 2 – Príbeh hračiek.
  • Hraničná krajina – to je štýl divokého Západu Wild West a okrem iných atrakcií ponúka plavbu veľkým historickým parníkom po rieke Mississippi či Dom duchov a strašidiel.
  • Krajina Dobrodružstva – jej jednu časť tvorí exotická džungľa či Arabský bazár a ponúka atrakcie najmä pre väčšie deti od 8 do 12 rokov, ako Piráti z Karibiku či Indiana Jones.

https://www.instagram.com/p/BzvGo-Eliqh/

Disneyland nie je jediným bodom programu

Veronika Lorenc, ktorá má cestovku pod palcom, si dala poriadne záležať na programe a vyskladala ho tak, aby si každý prišiel na svoje. Nemôže chýbať návšteva Eiffelovky, plavba po Seine či umelecká štvrť Montmartre s maliarmi na námestí a bazilikou Sacré Coeur na kopci.

Kedy a za koľko?

Cena sa začína na 199 €, pričom v cene sú už zahrnuté všetky vstupy! Bližšie podrobnosti nájdete na oficiálnej stránke. Takisto nájdete bližšie popísané, čo cena zahŕňa a aké sú možnosti stravy.

Varianty sú 4- alebo 5-dňové, pričom termíny zájazdov sú tri, a to:

  1. 24. – 27. 8. 2019 (2 dni Disneyland, 1 deň pamiatkový)
  2. 24. – 27. 8. 2019 (1 deň Disneyland, 2 dni pamiatkové)
  3. 27. – 31. 8. 2019 (2 dni Disneyland, 2 dni pamiatkové)

Detailné informácie o každom jednom termíne nájdete priamo TU.

Septembrový pamiatkový Paríž – keď nestojíš o Disneyland

Možnosti sú rôzne! BartoTravel pridal aj pamiatkový zájazd do Paríža, taktiež 5-dňový, no v programe tentoraz vynechali Disneyland.

Čo ale nechýba, je návšteva chrámu Notre Dame, pokračovať sa bude do Latinskej štvrte, okolo univerzity Sorbonne, Pantheon, následne Luxemburgské záhrady, v poobedňajších hodinách múzeum Louvre, Tuilerijské záhrady, námestie Svornosti. Versailles, Montmartre, Moulin Rouge, Invalidovňa či Musée d´Orsay a veľa, veľa iného.

Skrátka VŠETKO, čo k Parížu neodmysliteľne patrí.

Tento zájazd sa uskutoční začiatkom septembra, od 3. do 7. 9. 2019. Cena je od 399 eur. Pre bližšie info klikajte sem.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií