fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlamentní poslanci si uctili minútou ticha obete útoku na Zámockej ulici v Bratislave

Poslanci zaradili do programu schôdze bod k prijatiu uznesenia „k silnejúcemu prejavu nenávisti voči menšinám a komunitám, osobitne voči komunite LGBTI+ a židovskej komunite žijúcej na Slovensku”.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.10.2022 (Webnoviny.sk) – Minútou ticha si v stredu poslanci Národnej rady SR (NR SR) uctili dve obete útoku na Zámockej ulici v Bratislave. Zároveň na návrh poslaneckých klubov Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina a Sloboda a Solidarita (SaS) zaradili do programu schôdze bod k prijatiu uznesenia „k silnejúcemu prejavu nenávisti voči menšinám a komunitám, osobitne voči komunite LGBTI+ a židovskej komunite žijúcej na Slovensku”.

V stredu 12. októbra zastrelil pred bratislavským LGBTI podnikom Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave páchateľ dvoch ľudí a jednu osobu zranil. Motívom útoku bola nenávisť k homosexuálom, strelec svoje obete nepoznal. Podľa doterajších informácií bol páchateľom študent gymnázia pre mimoriadne nadaných žiakov Juraj K. z Bratislavy, ktorý následne po útoku spáchal samovraždu.

Viac k témam: LGBT, Minúta ticha, Streľba na Zámockej ulici v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlamentní poslanci si uctili minútou ticha obete útoku na Zámockej ulici v Bratislave © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií