fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

El Camino: Breaking Bad – Perníkový tatko je späť! Tentoraz v podobe filmu

Máte tip? napíšte nám mailom

Dlho očakávaný návrat Perníkového tatka prichádza na Netflix. Vo filme s názvom El Camino: Breaking Bad Movie pokračuje seriálový príbeh obohatený ďalšími postavami.

Na steamovacej službe Netxflix sa objavilo očakávané vydanie filmu El Camino: Breaking Bad Movie. Film je pokračovaním jedného z najúspešnejších seriálov všetkých čias, Perníkový tatko. Seriál bol vytvorený Vincom Gilliganom, ktorý režíroval aj jeho filmovú podobu. Hlavnou postavou seriálu je Walter White. Ide o stredoškolského učiteľa chémie. Diagnostikujú mu rakovinu pľúc, a tak sa dostane do finančných problémov. Aby mohol zaplatiť svoju drahú liečbu a zabezpečiť budúcnosť rodiny, začne viesť kriminálny život. Spolu s jeho bývalým študentom začne vyrábať metamfetamín, známy tiež ako piko alebo perník.

Zdroj: edition.cnn.com

Seriál Perníkový tatko je kritikmi aj divákmi považovaný za jeden z najlepších seriálov všetkých čias. Tento seriál získal mnoho ocenení, vrátane 16 cien Emmy, a v roku 2014 dokonca vstúpil do Guinessovej knihy rekordov ako najlepšie hodnotený seriál všetkých čias.

Má päť sérií, ktoré sa natáčali od januára 2008 do septembra 2013. Celých šesť rokov teda fanúšikovia Perníkového tatka čakajú na pokračovanie. Vinc Gilligan, režisér a scenárista filmu, dodržal sľub. Film El Camino: Breaking Bad Movie sa rovnako ako jeho seriálová predloha natáčal v Novom Mexiku.

Prečítajte si tiež:
Lily Collins nahradí Anne Hathaway a zahrá si úlohu slobodnej matky v najnovšej verzii Les Miserables

Fanúšikovia sú sklamaní

Kto pozná celú sériu úspešného seriálu, tak sa v deji filmu veľmi rýchlo zorientuje. El Camino: Breaking Bad Movie, alebo film podľa seriálu Perníkový tatko, začína totiž presne tam, kde seriál v roku 2013 skončil. Jesse Pinkman, ktorého v seriály aj vo filme stvárňuje Aaron Paul, je na úteku pred políciou. V podstate by sa dalo povedať, že film pokračuje v duchu seriálu. Jesseho plán je utiecť a začať nový život. Na to aby sa mu to podarilo však potrebuje peniaze, ktoré sa pokúsi získať výrobou a predajom pika.

Niektorí fanúšikovia Perníkového tatka sú podľa diskusií sklamaní. Od filmu totiž očakávali nový príbeh a tvrdia, že takéto filmové pokračovanie je zbytočné. Odôvodňujú to tým, že už na konci pôvodnej seriálovej série sa Jesseho osud dal takto predpokladať. Podľa nás je však takáto kritika zbytočná. Samotný režisér Perníkového tatka totiž El Camino: Breaking Bad Movie prezentuje ako návrat do sveta seriálu, ktorý si mnohí fanúšikovia zamilovali. Z upútaviek sme vedeli, že sa spolu s Jessem v seriáli objaví niekoľko známych postáv z Perníkového tatka.

Prečítajte si tiež:
Lámač ženských sŕdc sa vráti pred Valentínom

Zdroj: csfd.cz theguardian.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií