fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zážitok na nezaplatenie! Splňte si tajný sen a okúpte sa v pive

Kde všade na Slovensku je to možné?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nie, nie je to sen. Skutočne si môžete dopriať kúpele, ktoré majú liečivé účinky, uvoľňujú svaly, zohrievajú kĺby aj podporujú imunitu. A navyše, dôležitú úlohu tu zohráva práve pivo.

Vychutnávanie si pivka na terase podniku nie je jediná príjemná zábavka s týmto vo všeobecnosti ohromne obľúbeným nápojom.

Prečo vyskúšať pivné kúpele?

Pivo má na náš organizmus skutočne priaznivé účinky. Toto sú výhody pivných kúpeľov:

  • liečivé účinky na pleť a vlasy,
  • uvoľňujú svalové napätie,
  • zahrievajú kĺby,
  • podporujú imunitný systém,
  • po 30-minútovom kúpeli sa zrelaxujete zabalení v teple – to umožňuje koži, aby sa vyhladila a poriadne detoxikovala.

https://www.instagram.com/p/BZTiKLLAUYA/

 

Na stránke pivovar Sandorf píše, že každá ingrediencia má svoj účel. Upokojujúca teplá voda umožňuje otvoriť póry, vylúčiť toxíny a stimulovať obehový systém. Chmeľ pomáha odlupovaniu starej kože. Aktívne pivné kvasnice mimoriadne dobre hoja pokožku, obsahujú vitamíny skupiny B a sacharidy, ktoré pomáhajú čistiť a obnovovať pleť a zároveň uzatvárajú v nej vlhkosť.

V neposlednom rade sú pivné kúpele populárne aj pre svoj sociálny aspekt. Vane sú zoskupené v jednej veľkej miestnosti, takže návštevníci sa môžu tešiť na príjemný pobyt v teplom kúpeli a pol liter medzi priateľmi.

Prečítajte si tiež:
Čo okrem potu spôsobujú teplé slnečné lúče? Toto by ste nečakali
pivné kúpele
Zdroj: sandorf.sk

Kde všade sa môžeme okúpať v pive?

Vyberte si podľa toho, čo máte najbližšie, alebo napríklad podľa toho, čo ďalšie počas výletu plánujete.

  • Sandorf, obec Prievaly (v okrese Senica). Malý pivovar, okolo ktorého by ste možno prešli bez povšimnutia. Vlastne ani nie je veľká šanca, že by ste okolo neho chodili – nachádza sa totiž v malej dedinke na Záhorí, ktorá má len 1000 obyvateľov. Odporúčame pri návšteve Malých Karpát. Pivný kúpeľ stojí pre jednu osobu 32 eur a pre dve 55 eur.
  • Zbojnícka koliba, obec Oravská Jasenica (v okrese Námestovo). Orava, čo viac dodať? Majú tu ručne robené dubové kade a kúpeľ je založený na prírodných extraktoch. Odporúčajú vchádzať bez plaviek, ale je to na vašom uvážení. Počas pivného kúpeľa si môžete načapovať pivo. Cena je 40 eur na osobu a 52 eur pre dve osoby. Viac zistíte na ich stránke.

View this post on Instagram

#pivnekupele #orava #pivo #už otvorené

A post shared by Zbojnícke SPA (@zbojnickespa) on

  • Hotel Čertov, Lazy pod Makytou (v okrese Púchov). Odporúčame, ak máte naplánovaný výlet po strednom Považí – Trenčín, Považská Bystrica, Žilina. Pivné kúpele Bier Bottich Bad sú patentovo chránenou procedúrou s relaxačnými a liečebnými účinkami. Ich hlavnou zložkou je jedinečný pivný kúpeľ, počas ktorého si sami čapujete neobmedzené množstvo zlatistého Budvaru. Pre ubytovaných hostí je cena 35 eur pre 2 osoby, 50 eur pre 2 osoby. Viac info nájdete na ich stránke.
  • Tatras, Poprad. Dokonalosť pri návšteve našich majestátnych Tatier. Mimochodom, práve Vysoké Tatry sú najvýznamnejšou letnou európskou destináciou! Písali sme o tom tu. Pivný kúpeľ v popradskom minipivovare stojí jednu osobu 30 eur, dve 50 (ak sú v jednej vani) alebo 60 (ak sú v dvoch vaniach) eur. Pre bližšie info klikajte sem.

Zveřejnil(a) Reštauračný Minipivovar TATRAS dne Pátek 1. prosince 2017

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií