fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zážitok na nezaplatenie! Splňte si tajný sen a okúpte sa v pive

Kde všade na Slovensku je to možné?

Nie, nie je to sen. Skutočne si môžete dopriať kúpele, ktoré majú liečivé účinky, uvoľňujú svaly, zohrievajú kĺby aj podporujú imunitu. A navyše, dôležitú úlohu tu zohráva práve pivo.

Vychutnávanie si pivka na terase podniku nie je jediná príjemná zábavka s týmto vo všeobecnosti ohromne obľúbeným nápojom.

Prečo vyskúšať pivné kúpele?

Pivo má na náš organizmus skutočne priaznivé účinky. Toto sú výhody pivných kúpeľov:

  • liečivé účinky na pleť a vlasy,
  • uvoľňujú svalové napätie,
  • zahrievajú kĺby,
  • podporujú imunitný systém,
  • po 30-minútovom kúpeli sa zrelaxujete zabalení v teple – to umožňuje koži, aby sa vyhladila a poriadne detoxikovala.

https://www.instagram.com/p/BZTiKLLAUYA/

 

Na stránke pivovar Sandorf píše, že každá ingrediencia má svoj účel. Upokojujúca teplá voda umožňuje otvoriť póry, vylúčiť toxíny a stimulovať obehový systém. Chmeľ pomáha odlupovaniu starej kože. Aktívne pivné kvasnice mimoriadne dobre hoja pokožku, obsahujú vitamíny skupiny B a sacharidy, ktoré pomáhajú čistiť a obnovovať pleť a zároveň uzatvárajú v nej vlhkosť.

V neposlednom rade sú pivné kúpele populárne aj pre svoj sociálny aspekt. Vane sú zoskupené v jednej veľkej miestnosti, takže návštevníci sa môžu tešiť na príjemný pobyt v teplom kúpeli a pol liter medzi priateľmi.

pivné kúpele
Zdroj: sandorf.sk

Kde všade sa môžeme okúpať v pive?

Vyberte si podľa toho, čo máte najbližšie, alebo napríklad podľa toho, čo ďalšie počas výletu plánujete.

  • Sandorf, obec Prievaly (v okrese Senica). Malý pivovar, okolo ktorého by ste možno prešli bez povšimnutia. Vlastne ani nie je veľká šanca, že by ste okolo neho chodili – nachádza sa totiž v malej dedinke na Záhorí, ktorá má len 1000 obyvateľov. Odporúčame pri návšteve Malých Karpát. Pivný kúpeľ stojí pre jednu osobu 32 eur a pre dve 55 eur.
  • Zbojnícka koliba, obec Oravská Jasenica (v okrese Námestovo). Orava, čo viac dodať? Majú tu ručne robené dubové kade a kúpeľ je založený na prírodných extraktoch. Odporúčajú vchádzať bez plaviek, ale je to na vašom uvážení. Počas pivného kúpeľa si môžete načapovať pivo. Cena je 40 eur na osobu a 52 eur pre dve osoby. Viac zistíte na ich stránke.

View this post on Instagram

#pivnekupele #orava #pivo #už otvorené

A post shared by Zbojnícke SPA (@zbojnickespa) on

  • Hotel Čertov, Lazy pod Makytou (v okrese Púchov). Odporúčame, ak máte naplánovaný výlet po strednom Považí – Trenčín, Považská Bystrica, Žilina. Pivné kúpele Bier Bottich Bad sú patentovo chránenou procedúrou s relaxačnými a liečebnými účinkami. Ich hlavnou zložkou je jedinečný pivný kúpeľ, počas ktorého si sami čapujete neobmedzené množstvo zlatistého Budvaru. Pre ubytovaných hostí je cena 35 eur pre 2 osoby, 50 eur pre 2 osoby. Viac info nájdete na ich stránke.
  • Tatras, Poprad. Dokonalosť pri návšteve našich majestátnych Tatier. Mimochodom, práve Vysoké Tatry sú najvýznamnejšou letnou európskou destináciou! Písali sme o tom tu. Pivný kúpeľ v popradskom minipivovare stojí jednu osobu 30 eur, dve 50 (ak sú v jednej vani) alebo 60 (ak sú v dvoch vaniach) eur. Pre bližšie info klikajte sem.

Zveřejnil(a) Reštauračný Minipivovar TATRAS dne Pátek 1. prosince 2017

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií