fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podpora vojny na Ukrajine medzi Rusmi klesá a FSB preto plánuje teroristické útoky, Duginová bola prvá

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Podpora vojny na Ukrajine medzi ruským obyvateľstvom klesá a ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) naplánovala sériu teroristických útokov s množstvom obetí medzi civilistami.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Duginová bola prvá

Moskva podľa neho plánuje obviniť Ukrajinu z takýchto teroristických útokov.

„V Rusku klesá podpora vojny, Kremeľ potrebuje verejnú mobilizáciu. Očakáva sa, že FSB zorganizuje sériu teroristických útokov v ruských mestách s masovými obeťami medzi civilistami. Duginová je prvá v tejto sérii. Ukrajina, na rozdiel od Ruska, nie je vo vojne s civilným obyvateľstvom,“ poznamenal Danilov.

Rusko a Ukrajina sa obviňuje navzájom

Spomenutá 29-ročná Daria Duginová, dcéra popredného ruského nacionalistického ideológa Alexandra Dugina, zomrela minulý týždeň pri výbuchu auta. FSB obvinila z atentátu ukrajinské špeciálne služby.

Kyjev to poprel a uviedol, že Duginovú zabili ruské špeciálne jednotky. Rusko už v minulosti spáchalo viacero teroristických útokov na vlastné obyvateľstvo, keď chcelo pripísať vinu čečenským bojovníkom.

Viac k témam: Atentát, rusko-ukrajinský konflikt, Teroristické útoky, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Podpora vojny na Ukrajine medzi Rusmi klesá a FSB preto plánuje teroristické útoky, Duginová bola prvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi stratili kontrolu nad ukrajinskou oblasťou väčšou ako Dánsko, nebudú zrejme schopní dobýjať ďalšie územia
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií