fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy

Mariusz Błaszczak uviedol, že prijal ponuku Nemecka.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.11.2022 (Webnoviny.sk) – Poľsko plánuje umiestniť protiraketové systémy na ukrajinskej hranici. Tamojší minister obrany Mariusz Błaszczak v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že prijal ponuku Nemecka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V nadväznosti na minulotýždňový výbuch rakety v poľskej dedine Przewodów nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová pre noviny Rheinische Post a General-Anzeiger povedala, že Varšave ponúkli zabezpečenie poľského vzdušného priestoru stíhačkami Eurofighter a systémami Patriot.

„S uspokojením som prijal návrh nemeckej ministerky obrany týkajúci sa rozmiestnenia ďalších systémov Patriot u nás. Počas dnešného telefonického rozhovoru navrhnem, aby bol systém umiestnený na hranici s Ukrajinou,“ uviedol Błaszczak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Lambrechtová zároveň povedala, že sa Berlín tiež bude snažiť predĺžiť rozmiestnenie nemeckých protiraketových systémov na Slovensku do konca roku 2023. Poľsko a Slovensko sú súčasťou Severoatlantickej aliancie (NATO).

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, Przewodów, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľsko prijalo ponuku Nemecka, na hranici s Ukrajinou sa rozmiestnia protiraketové systémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj vyzval Von der Leyenovú na nový balík sankcií proti Rusku, mal by obsahovať aj zákaz víz pre Rusov
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií