fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Poriadne sa ochladí! Treba počítať s prehánkami, dažďom aj snežením

Jednoliatemu rázu počasia je nateraz koniec. Teploty okolo +13 °C vystriedal chlad a zima. Takto bude vyzerať počasie počas dnešného dňa.

Máte tip? napíšte nám mailom

Cez našu oblasť počas noci postúpil ďalej na východ studený front. Ten bol spojený s tlakovou nížou nad Fínskom. Postupne sa však za ním rozšíri okraj tlakovej výše.

Záver pracovného týždňa teda prinesie premenlivú, na strednom a východnom Slovensku spočiatku ešte veľkú oblačnosť. Najmä na severe treba počítať s prehánkami či dažďom, od výšky 500 m môžu byť zrážky snehové. Postupne však bude oblačnosť ustupovať, a to najmä k večeru.

Dôležité upozornenie pre vodičov – teraz z rána sa v horských oblastiach môže ojedinele vyskytnúť poľadovica. Na cestách preto buďte opatrní.

Maximálne denné teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. Chladnejšie bude v Žilinskom kraji, na Spiši a Horehroní. Tam sa teploty vyšplhajú len na 0 °C až +4 °C.

Pocit chladu bude umocňovať aj severozápadný až severný vietor. Ten môže miestami v nárazoch dosahovať až 55 km/h.

Studený front, ktorý tak aktuálne postupuje našim územím prinesie veľmi výrazné ochladenie, ktoré sa postará najbližšie dni o mrazivé noci a rána. Dlhodobú predpoveď počasia si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Prečítajte si tiež:
Čaká nás chladné a sychravé počasie na severe nasnežilo
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií